Chardonnay, Vejce, Zemské, 2019, Juřeník & Žďárský, 0.75 l

Chardonnay, Vejce, Zemské, 2019, Juřeník & Žďárský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16917
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Chardonnay
Kategorie Zemské
Kolekce Vejce
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže 19-12
Uzávěr Korkový uzávěr
450 Kč 372 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Přepravní společností:úterý 25.6
Podrobnosti

Toto víno je naše opravdová radost. Jedná se o naturálně vyrobené víno, které si vás získá svou přirozeností a originalitou. Jeho jedinečnost vychází z výroby bez použití konvenčních kvasinek a dalších aditiv. Víno má zlatavě žlutou barvu a elegantní vůni s ovocným aroma. Chuť je kulatá, výrazná s minerálním dlouhým závěrem. Víno je nefiltrované a obsahuje jen nezbytné množství síry, které bylo dodáno až před lahvováním. Fermentovalo a zrálo 12 měsíců v betonovém vejci. Toto víno je z limitované edice a bylo vyrobeno pouze 860 lahví.

Doporučujeme podávat ke krevenám a grilovaným rybám.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu 3-8 let.

 

Kolekce Vejce

Na naše vína z betonového vejce jsme velmi hrdí. Přinesli jsme vám je mezi prvními vinaři vzemi. Na vejci nás ohromiljeho tvar, kterýspontánně pracuje s vínem, promíchává ho a dovoluje mu, aby do vína pronikalo malé množství kyslíku. Další předností, která rozhodla o tom, že vejce zkrátka musíme mít, je přírodní materiál, kterýdo vína uvolňuje cenné minerálya podporuje ovocnou chuť. Vejce se nemůže čistit žádnou chemií ani vyplachovat chlorovanou vodou. Tím se k vám dostává víno 100% čisté a přírodní.

Obec: Velké Bílovice
Trať: Nová Hora
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5,2 g/l
Zbytkový cukr0,6 g/l
Juřeník & Žďárský

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno kamarády Robinem a Honzou. Nejsme tradiční vinařství. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří. Do našich vín se snažíme vtisknout kus sebe a lásky k tomu, co děláme. S roční produkcí okolo 20 000 lahví vín si můžeme dovolit se s nimi radovat a věnovat jim tu největší péči. Při jejich výrobě se snažíme neustále posouvat, učíme se novým věcem, pracujeme na sobě, zlepšujeme se a navyšujeme kvalitu našich vín. Nebojíme se zkoušet, experimentovat nebo se nechat inspirovat tisíce let starými metodami. Našim cílem je vyrábět vína přirozená s respektem k dané odrůdě. Našim mottem je: „S úctou k přírodě a tradici”

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení