Chardonnay, Premium, Výběr z hroznů, 2015, Velkobílovická vína, 0.75 l

-19 %
Chardonnay, Premium, Výběr z hroznů, 2015, Velkobílovická vína, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13523
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Chardonnay
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Premium
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 20/15
Uzávěr Korkový uzávěr
270 Kč
219 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 8 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 20.8
Podrobnosti

Víno s typickou zlatožlutou barvou, aroma s tóny vanilky, kokosu a tropického ovoce. V chuti je víno elegantně tělnaté, s výraznými tóny vanilky, oříškového másla a tropického ovoce podpořené příjemnou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Hrozny jsou zpracovány reduktivní technologií řízeného kvašení.

Doporučujeme podávat k hutnějším úpravám drůbeže nebo ke smetanovým sýrům s bílou plísní typu Hermelín a Camembert.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6 - 8 let.

 

Řada Premium

Ddo této kolekce jsou zařazena každý rok jen ta nejlepší vína s archivačním potenciálem, vyrobená z hroznů méně zatížených keřů. Při vinifikaci leží delší dobu na jemných kalech, vína jsou tak plnější a zakulacená.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Moravský Žižkov
Trať: Slovenské
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,1 g/l
Zbytkový cukr29,1 g/l
Velkobílovická vína

Z původně obchodní společnosti se v roce 2006 vyvinulo plnohodnotné vinařství, které produkuje velmi kvalitní a moderní vína. Nachází se v nejúrodnější části Jihomoravského kraje, v největší vinařské obci ČR ve Velkých Bílovicích. Velkobílovická vína jsou moderní vinařská firma přinášející na trh mladá, svěží vína s důrazem na odrůdový projev. Moderní styl vín podtrhuje i nová, moderní ambaláž. Vynikající klimatické podmínky, poloha a půdní složení tamních tratí umožňují docílit dobré cukernatosti a kvality hroznů, což je první a nejdůležitější předpoklad pro výrobu kvalitních vín. Na vinicích o rozloze 20 ha je vysazená široká skladba 20 odrůd, 12 bílých a 8 červených. Z modrých hroznů vyrábí zejména růžová vína a klarety.