Savilon, Slámové víno, 2017, Štěpán Maňák, 0.2  l

Náš tip
Savilon, Slámové víno, 2017, Štěpán Maňák, 0.2  l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14520
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Savilon
Kategorie Slámové víno
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Dezertní
Ročník 2017
CNM 36
Šarže 1776
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Štěpán Maňák. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2018 - zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2018 - zlatá medaile
  • Pardubický festival vína 2018 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3 - 5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hýsly
Trať: Hýselská hora
Alkohol9,0 % obj
Kyseliny7,8 g/l
Zbytkový cukr170,1 g/l
Štěpán Maňák

Vinařství Štěpán Maňák je rodinné vinařství v obci Žádovice, ve slovácké podoblasti jižní Moravy, asi 6 km od Kyjova. Firmu založil v roce 1992 Štěpán Maňák. Rozloha jejich vinic je 15ha. Převažující podloží jsou spraše. Přes 6 ha vinic mají v katastru obce Kostelec, kde pěstují odrůdy: Rulandské bílé, Muškát moravský, Chardonnay a Muller Thurgau. Další vinice se nacházejí v Žádovicích. Zde pěstují odrůdy: Ryzlink Rýnský, Tramín červený, Sylvánské zelené, Sauvignon, Rulandské šedé, Rulandské modré, Merlot, Svatovavřinecké a Cabernet Moravia. Ošetřování vinic provádí v souladu s integrovanou produkcí. Zaměřují se převážně na přívlastková vína. Vyrábí také slámové a ledové víno. Jejich roční produkce je 120.000l. Vinařství Štěpán Maňák je jediné vinařství v ČR, které vyrábí suché a velmi koncentrované višňové víno. Rodina Maňákových má jako první v ČR certifikovaný systém HACCP v tomto oboru. Většina vín má řadu ocenění jak v domácích, tak i světových soutěžích.