Ryzlink vlašský, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Ryzlink vlašský, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 18137
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
CNM 21,8
Šarže 22420
Uzávěr Šroubový uzávěr
200 Kč 165 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Blýskavou zlatožlutou barvu tohoto vína doprovází vůně slaměnky, líbivé aroma ořechové slupky a nasládlý meruňkový tón. V ústech vynikne šťavnatou kyselinkou, která elegantně souzní s chutí vlašských ořechů, jemným bylinkovým nádechem a minerálním závěrem.

Doporučujeme podávat ke sladkovodním rybám, zeleninovým jídlům, těstovinám a tvrdým sýrům.

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2022 - zlatá medaile
  • Vinařské Litoměřice 2023 - zlatá medaile
  • Oenoforum 2023 - zlatá medaile
  • Cool Climate Wine Awards Krakov 2023 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 6 - 8 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 3. 11. 2020

Obec: Vrbovec
Trať: Waldberg
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,8 g/l
Zbytkový cukr3,8 g/l
Bezcukernatý extrakt26,2 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení