Ryzlink vlašský, Fresh, Pozdní sběr, 2014, Vinařství U Kapličky, 0.75 l

Ryzlink vlašský, Fresh, Pozdní sběr, 2014, Vinařství U Kapličky, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10458
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Fresh
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 25/14
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství U Kapličky. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Barva vína je zelenožlutá. Vůně je svěží připomínající čerstvé citrusy a pláty včelího medu. Chuť je citrusová, minerální s pikantní kyselinkou.

Doporučujeme podávat k zrajícím sýrům nebo jemným paštikám.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2015 - zlatá medaile

Obec: Zaječí
Trať: Novomlýnský svah

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 1,0 g/l
Kyseliny: 5,8 g/l
Bezcukernatý extrakt: 21,5 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Fresh Wine

Kolekce „Fresh Wine" představuje vína bílá, růžová a klarety s vyšší primární aromatikou, nižším obsahem alkoholu a osvěžující šťavnatou kyselinkou. Tato vína k celovečerní konzumaci Vás příjemně osvěží a dodají dobré nálady nejen v letních večerech.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Zaječí
Trať: Novomlýnský svah
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr1 g/l
Bezcukernatý extrakt21,5 g/l
Vinařství U Kapličky

Vinařství u Kapličky najdeme v obci Zaječí na Moravě. Rodinné vinařství bylo založeno v roce 2005. Majitelem je Rostislav Žďárský. Zaměřují se na výrobu přívlastkových vín. Jejich roční produkce je kolem 300.000 lahví. Vinohradníkem i sklepmistrem je syn Dalibor Babáček. Po něm je pojmenována i nejvyšší řada vín. Vinařství má 120 zaměstnanců. Jejich vlastní vinice se nacházejí na svazích viničních tratí U kapličky, Plochovy a Kalvárie v katastru obce Zaječí ve Velkopavlovické podoblasti. Rozloha vinic je kolem 40 hektarů. Pěstují bílé odrůdy: Chardonnay, Muškát moravský, Pálava, Rulandské bílé i šedé, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Sauvignon a Tramín červený. Modré odrůdy: Alibernet, André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.