Rulandské modré, Blonde, Pozdní sběr - Klaret, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

-11 %
Rulandské modré, Blonde, Pozdní sběr - Klaret, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15619
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr - Klaret
Kolekce Blonde
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
CNM 22
Šarže 47/2018
Uzávěr Korkový uzávěr
160 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 24 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Tento lehce narůžovělý klaret, vyrobený z odrůdy Rulandské modré, je typickým zástupcem vína „burgundské" rodiny, jako je například Chardonnay nebo Rulandské šedé či bílé. Vůni zde dominují citrusové plody, s kterými se v krásné harmonii doplňují náznaky lískových oříšků, medu a vanilky. Chuť je podmanivá a velmi osvěžující, pobízející k dalšímu ochutnávání, s tóny ananasu a tropického ovoce. Konec je delší, přecházející v nasládlost vanilky a kokosu.

Doporučujeme podávat samostatně jako ideální osvěžení v horkých dnech. Vzhledem k výrazné charakteristice spíše bílého vína lze ovšem víno konzumovat průběžně celý rok.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 21. 9. 2018. Tohoto vína bylo vyrobeno 3 733 kusů lahví.

 

Řada vín BLONDE - představuje unikátní vína, vyráběná výhradně z modrých hroznů moravských odrůd technologií lisování celých hroznů. Když je toto lisování provedeno skutečně šetrně a opatrně, nestačí červené barvivo ze slupek zabarvit mošt a vznikne dokonale bílé víno.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hostěradice
Trať: Volné pole
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr14,1 g/l
Bezcukernatý extrakt27,2 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.