Pét-nat, PURE, 2019, Vinařství Hrabal

Pét-nat, PURE, 2019, Vinařství Hrabal Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16008
Oblast Morava
Odruda Cuvée
Kategorie Naturální víno
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Šumivé
Ročník 2019
Šarže 03/19
Uzávěr Korunkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Hrabal (Pelvins). Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Pét-nat je přírodně šumivé (z fr. Pétillant-naturel) osvěžující víno s projevem vyzrálého žlutého ovoce. Po promíchání se sedlinou chutná jako suchý hruškový džus. Víno vzniká tak, že se nedokvašené uzavře do lahve s korunkovým uzávěrem a v ní se dokončí primární kvašení. Víno je nefiltrované a sedlina je důležitou součástí vína.

Víno je nutné před otevřením dobře nachladit na 2°C, jinak Vám vyšumí z lahve jako fontána. Nejlépe toho docílíte, když jej dáte na 1 hodinu do mrazáku. Více o víně se dozvíte v tomto videu.

Doporučená teplota podávání: 2 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Vinařství Hrabal (Pelvins)

Bratři Hrabalovi založili novou firmu i stejnojmennou značku s přesvědčením, že i na Moravě se mohou vyrábět vína světových parametrů. S příchodem nového tisíciletí jsme cítili potřebu v naší rodině udělat krok vpřed směrem k modernějšímu způsobu pěstování vinné révy a také udělat mnoho změn ve vlastní výrobě. Mnoho se od té doby změnilo. Co ale zůstalo, je důraz na zachování odrůdového, terroárního a čistého projevu vína. Každý rok se víc a víc zaměřujeme na obnovení přirozeného života ve vinici tak, abychom mohli sklízet hrozny s velkým potenciálem a lidem dávat na stůl přírodní plná a výrazná vína. Část našich vinic proto obhospodařujeme v režimu bio produkce.

Samostatná značka Pelvins, pod kterou vyráběla vína mladší generace rodiny Hrabalů, byla v roce 2019 začleněna přímo pod Rodinné vinařství Hrabal a tato vína tak najdete již pod jedním společným názvem.