Müller Thurgau, Kabinet, 2019, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Müller Thurgau, Kabinet, 2019, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16084
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Kabinet
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2019
CNM 20
Šarže 12219
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Lahofer. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Lehkou vůni akátového medu a květů černého bezu přecházející až do pryskyřice doplňuje jiskrná barva žlutého melounu. Vyšší zbytkový cukr vyvažuje šťavnatá kyselinka, díky které víno působí spíše jako polosuché. Jemnou mineralitu doprovází v chuti tóny tóny červeného grepu a čerstvě utržené, šťavnaté bílé broskve.

Doporučujeme podávat při delším popíjení s přáteli, či jako digestiv po jídle.

Ocenění:

  • Král vín ČR 2020 - stříbrná medaile
  • Národní soutěž vín 2020 - stříbrná medaile
  • Top 77 vín ČR 2020

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 4 roky.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dobšice
Trať: U Hájku
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr17 g/l
Bezcukernatý extrakt21,7 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.