Ludmila bílá, Jakostní známkové, 2019, Chateau Mělník, 0.75 l

Náš tip
Ludmila bílá, Jakostní známkové, 2019, Chateau Mělník, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15756
Oblast Čechy
Podoblast Mělnická
Výrobce Chateau Mělník
Kategorie Kabinet
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Šarže MT/19
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Chateau Mělník. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ludmila, to je nestárnoucí klasika z Mělníka v originální lahvi typu Kalamář, kterou vinařství Lobkowicz používá již od roku 1812. Víno z odrůdy Müller Thurgau má minerální a květnatou vůni. V chuti je cítit zelená broskev a tropické ovoce s příjemnou svěží kyselinkou.

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Mělník
Trať: Dolhofka
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr0,5 g/l
Chateau Mělník

Chateau Mělník Jiřího Lobkowicze navazuje na staletou tradici pěstování vína na Mělníku rodinou Lobkowicz. Ta sahá až do roku 1753, kdy se hraběnka Ludmila Černínová provdala za knížete Lobkowicze a věnem dostale 4 mělnické vinice. Poté se vinařství rodina věnovala až do roku 1948, kdyby zámek i s vinicemi zestátněn. Do majetku rodiny se vrátil až restitucí v roce 1992, kdy následně Otakar Lobkowicz přepsal veškerý majetek na svého syna Jiřího Lobkowicze, který na zámku žije dodnes. V roce 2009 obnovil výrobu vín v zámku a v současnosti produkuje ročně kolem 40 tisíc lahví převážně známkových vín ročně v čele se legendární Ludmilou.