Cuvée BETON SG/PÁ, Zemské, 2015, František Mádl - Malý vinař, 0.75 l

Cuvée BETON SG/PÁ, Zemské, 2015,  František Mádl - Malý vinař, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12044
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 1555
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Odrůdové složení: 85 % Sauvignon x 15 % Pálava

BETON - všem naprosto známý materiál... Tento pojem sám o sobě odráží RYZOST + MINERALITU + TRVANLIVOST. Víno zrálo 4 měsíce v této staronové matérii, kde se ničím neovlivněno nadechlo, aby podpořilo čistotu ovocného aroma a lahodnost chuti.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Alkohol13,0 % obj
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví. František Mádl produkuje vína v tradičních odrůdách nejen pro Moravu, ale také pro tuto vinařskou oblast. Jednu třetinu hroznů nakupuje od smluvních partnerů, se kterými má stanovenou výši hektarového výnosu, aby zatížení keřů bylo nižší a kvalita hroznů vysoká. Révu vinnou pěstuje na ploše 10 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho "Rulanda", Tramín a Sauvignon, ale vyhlášená a pro tuto oblast příznačná jsou červená vína s etiketou František Mádl.