Cuvée 1+1 (RM+ZW), Pozdní sběr, 2009, František Mádl / Miloš Michlovský, 0.75 l

Náš tip
Cuvée 1+1 (RM+ZW), Pozdní sběr, 2009, František Mádl / Miloš Michlovský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15676
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
Šarže 2256
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Toto cuvéé 1+1 z odrůd Rulandské modré a Zweigeltrebe je výsledkem více jak třicetileté spolupráce dvou významných vinařů Miloše Michlovského a Františka Mádla, jež spojuje stejná filosofie, tvořit osobitá vína s využitím nejhlubších znalostí révového keře, půdy a klimatu, vždy však v souladu s přírodou a vlastním přesvědčením.

Sytá rubínová barva s lehce cihlovými okraji. Vůně evokující zralé tmavé lesní plody, borůvky a ostružiny, je v chuti podpořena tóny švestek a umocněna projevem zrání v sudu, díky čemuž jsou krásně rozpoznatelné stopy tabáku a vanilky. Vzhledem k delšímu ležení v lahvi, jsou třísloviny i taniny elegantně uhlazené, přesto však pevné. Víno je balené v originální dárkové krabičce.

Víno skvěle doplní hovězí na burgundský způsob, pečené jehněčí nebo dobrá kniha, pohodlné křeslo a krbová kamna.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví.  Révu vinnou pěstuje na ploše 15 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho Rulanda, Frankovka či Veltlínské zelené. Specilalitou jsou i vína zrající v betonu.