Cuvée 1+1 (RM+ZW), Pozdní sběr, 2009, František Mádl / Miloš Michlovský, 0.75 l

Náš tip
Cuvée 1+1 (RM+ZW), Pozdní sběr, 2009, František Mádl / Miloš Michlovský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15676
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
Šarže 2256
Uzávěr Korkový uzávěr
990 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Toto cuvéé 1+1 z odrůd Rulandské modré a Zweigeltrebe je výsledkem více jak třicetileté spolupráce dvou významných vinařů Miloše Michlovského a Františka Mádla, jež spojuje stejná filosofie, tvořit osobitá vína s využitím nejhlubších znalostí révového keře, půdy a klimatu, vždy však v souladu s přírodou a vlastním přesvědčením.

Sytá rubínová barva s lehce cihlovými okraji. Vůně evokující zralé tmavé lesní plody, borůvky a ostružiny, je v chuti podpořena tóny švestek a umocněna projevem zrání v sudu, díky čemuž jsou krásně rozpoznatelné stopy tabáku a vanilky. Vzhledem k delšímu ležení v lahvi, jsou třísloviny i taniny elegantně uhlazené, přesto však pevné. Víno je balené v originální dárkové krabičce.

Víno skvěle doplní hovězí na burgundský způsob, pečené jehněčí nebo dobrá kniha, pohodlné křeslo a krbová kamna.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
František Mádl - Malý vinař z Velkých Bílovic

Vinařství Mádl Velké Bílovice bylo založeno roku 1992 v obci Velké Bílovice na Moravě velkopavlovické podoblasti. František Mádl zvaný také "Malý vinař" získal titul Vinařství roku 2011. Víno tohoto vinařství je vyráběno v malých šaržích v celkové produkci do 200 tis. lahví. František Mádl produkuje vína v tradičních odrůdách nejen pro Moravu, ale také pro tuto vinařskou oblast. Jednu třetinu hroznů nakupuje od smluvních partnerů, se kterými má stanovenou výši hektarového výnosu, aby zatížení keřů bylo nižší a kvalita hroznů vysoká. Révu vinnou pěstuje na ploše 10 ha a to co nejvíce ekologicky šetrným způsobem. Vína jsou kvašena a školena v nerezových tancích. Část červených vín zraje v dubových sudech. K nejoblíbenějším samozřejmě patří jeho "Rulanda", Tramín a Sauvignon, ale vyhlášená a pro tuto oblast příznačná jsou červená vína s etiketou František Mádl.