Cabernet Sauvignon, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství František Zapletal, 0.75 l

Cabernet Sauvignon, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství František Zapletal, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16408
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Šarže 1837
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství František Zapletal. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Přední hora
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny4,4 g/l
Zbytkový cukr0,1 g/l
Vinařství František Zapletal

Vinice vinařství František Zapletal se nachází v exkluzivních polohách svahů v okolí města Velké Bílovice. Vinice jsou orientovány na jihovýchod a společně s kvalitními půdními podmínkami dávají vzniknout vínům s vysokou cukernatostí a typickými aromatickými látkami. Nachází se 160 a 200 metrů nad mořem a leží na úrovni 50° severní šířky. V současné době vlastní vinařství vinice o rozloze 17 hektarů (Přední Hora, Nová Hora, Pod Belegrady, Zadní Hora, Dlouhá Hora, Vinohrádky). Ve vinařství vyrábí jakostní a přívlastková vína, která jsou zpracována v nových výrobních prostorách. Vína jsou vyráběna tradičními postupy s použitím moderních technologií. Bílá vína jsou uložena v nerezových tancích a červená vína jsou školena v dubových ležáckých i barikových sudech. Velká a vzácná vína jsou uložena v archivním sklepě, který byl v roce 2000 zrekonstruován. Řez vinic je regulován tak, aby úroda při sklizni nepřekročila 9 t/ha. Keře jsou tak málo zatíženy, čímž je dosaženo velice kvalitních hroznů. Vinařství je pro toto rodinné vinařství nejen práce a živobytí, ale také poselství a spojení se životem na vinici i ve sklepě.