Cabernet Cortis, Výběr z hroznů, 2020, Vinařství Kosík, 0.75 l

Cabernet Cortis, Výběr z hroznů, 2020, Vinařství Kosík, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17244
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Cabernet Cortis
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Šarže 07/20
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Kosík. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Cabernet Cortis je raná, interspecifická moštová odrůda révy, určená k výrobě červených vín, která byla vyšlechtěna roku 1982 v Německu křížením odrůd Cabernet Sauvignon a Solaris. Dává tělnatá vína, bohatá na obsah barviv, extraktivní, aromatická, s vyšším obsahem taninů. Typově jsou podobná vínům odrůdy Cabernet Sauvignon, zpravidla mají ještě výraznější aroma. Mladší vína mají typickou kořenitost, jsou vhodná k delšímu zrání či ke školení v barikových sudech.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Vinařství Kosík

Vinařství Kosík je malou rodinnou vinařskou firmou v Tvrdonicích na Moravě, která má staletou tradici. Otec majitele vinařství Cyril Kosík, na počátku 90. let začal sázet postupně vinice ve dvou vinařských tratích Nové Vinohrady obec Tvrdonice a Stará Hora obec Týnec. Celková výměra v současné době dosahuje 17 hektarů a vinice stále obhospodařuje Cyril Kosík. Vinice mají převážně hlinito-písčité podloží a pěstují na nich 14 odrůd révy. Zhruba pětina surovin pochází z nákupu od vinohradníků z Hrušek a Tvrdonic. Dnes moderní vinařství založené v roce 2003 MUDr. Pavlem Kosíkem zpracovává úrodu moderními technologiemi v nově vybudovaném provozu. Firma zpracovává až 100 tun hroznů ročně a vyrábí 80.000 litrů jakostních, přívlastkových i ledových vín. Veškerou svoji produkci hroznů zpracovávají ve vlastní provozovně moderní metodou řízeného kvašení. V provozu je i moderní lahvovací linka, takže produkce se zde kompletně finalizuje. Hlavní odrůdy jsou Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Chardonnay, Frankovka, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Cabernet Moravia. Základním mottem vinařství je: Co nejvyšší kvalita za rozumnou cenu. Kvalitu vín z Tvrdonic potvrzují ocenění na mnoha oblastních, národních i mezinárodních výstavách a soutěžích.

Zákazníci k tomuto zboží kupují