Přivítejte s námi Vinařství THAYA!

Vytvořeno12.04.2021
Přivítejte s námi Vinařství THAYA!

Rádi Vám představujeme novinku v sortimentu znojemských vín. Vinařství THAYA a jejich mladá vína i vyzrálé klenoty si Vás určitě získají.

Vinařství THAYA sice vypadá jako mladý podnik, ale navazuje na dlouholetou historii vinařství Trávníček & Kořínek, které si vydobylo své místo na vinařské scéně již před mnoha lety. Postupnou transformací a výstavbou zcela nového areálu v obci Havraníky vzniklo vinařství THAYA. Hrozny pěstuje na více než stech hektarech vlastních vinic, které jsou obdělávány ve vyšším stupni integrované produkce a část vinic je v ekologickém režimu. Jednotlivé řady vín zůstaly, takže pokud vinařství znáte, tak se rychle zorientujete.

 

Nejznámnější z celé produkce vinařství je kolekce lehkých svěžích vín Pozdravy z NP Podyjí s motivy nejrůznějších zvířatek, vyskytujících se v tomto národním parku. Jako jedni z prvních vám nyní můžeme nabídnou v ročníku 2020 například suchou Müllerku, polosuchou Frankovku rosé nebo polosladký Tramín. Tato vína nyní koupíte  v balíčku THAYA - Pozdravy z NP Podyjí se slevou 10 %

Z prémiové řady jsme do nabídky vybrali Ryzlink rýnský 2019, kterého část zrála v dubových sudech a část v betonovém tanku. Výsledkem je Ryzlink s meruňkovými tóny, silnou mineralitou a velkým potenciálem k dalšímu zrání. Z červených doporučujeme vyzkoušet Svatovavřinecké barrique 2018.

Jako jedni z mála Vám ještě můžeme nabídnou fantastický Sauvignon VOC 2019, který získal zlatou medaili v Salonu vín 2021. Na této soutěži získalo Vinařství THAYA i titul absolutního šampiona. Vítězné Rulandské bílé je ale už beznadějně vyprodané v celém vinařství, stejně jako tento Sauvignon.

A jako vrchol nabídky je tu Pinot noir 2018 APRI. Mohutné víno bylo spontánně kvašené a zrálo 18 měsíců v nových barikových sudech zrancouzského bednářství Francois Freres.

 

Kompletní nabídku Vinařství THAYA najde zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení