Malbec, Famiglia, 2021, Valentin Bianchi, 0.75 l

Červené víno z Argentiny.
Nové
Malbec, Famiglia, 2021, Valentin Bianchi, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 18451
Země Argentina
Oblast Mendoza
Podoblast San Rafael
Výrobce Valentin Bianchi
Odruda Malbec
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
Uzávěr Korkový uzávěr
369 Kč 305 Kč bez DPH
Dostupnost:
Skladem 19 ks
Přepravní společností:pozítří
Podrobnosti

Hrozny pro výrobu červeného vína Malbec Famiglia Bianchi pochází ze San Rafael, Mendoza. Intenzivní červená barva s fialovými odlesky je doprovázena mohutnou vůní lesního ovoce, švestek, koření a čokolády. V chuti je velmi harmonické s dlouhou dochutí. Víno zrálo  12 měsíců v barikových sudech, z toho 50 % nové sudy. Použity byly z 80 % sudy z francouzského a 20 % z amerického dubu.

Vůně  je intenzivní nasládlá po bobulovém ovoci – švestky, třešně. Chuť je velice plná, jemná, zároveň svěží s dlouhým koncem.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 6 let.

Alkohol14,5 % obj
Valentin Bianchi

V roce 1910 přijíždí italský rodák Don Valentin Bianchi do Argentiny a o 18 let později si pořizuje malé vinařství s vlastní vinicí. Vinařství, jež bylo nejprve známo jako El Chiche, produkovalo kvalitní červená vína, o kterých se říkalo, že se podobají velkým vínům z Medocu. Začíná se tak historie vinařství Valentin Bianchi , které dnes řídí třetí generace a které se i přes italské kořeny dokázalo prosadit v Argentině a následně i ve světě. Vinařství leží v oblasti San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze 3 částí, kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu 31 235 km2 a je vzdáleno 240 km od hlavního města Mendozy. V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců. Úpatí And, zcela uzavřené civilizaci, vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín. Tři vinice, které vinařství Valentino Bianchi vlastní, zabírají plochu 290 ha. Jsou to Asti, Las Paredes a Dona Elsa. Vinice jsou na aluviálním podloží, které obsahuje minerální půdy a jsou plné podnoží dovozených z Valentinovy rodné Itálie a stejně tak z Kalifornie a Francie. Nejvyšší kvalita hroznů odpovídá použití nejlepších technologií k výrobě vína, která získávají ocenění nejen v Argentině, ale i v zahraničí. Všechna vína vinařství vyrábí již od roku 1979 vinař Francisco Martinez.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení