Lambrusco, dell´ Emilia, IGT, 2012, Campagnola, 0.75 l

Lambrusco, dell´ Emilia, IGT, 2012, Campagnola, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 6768
Země Itálie
Oblast Veneto
Výrobce Campagnola
Odruda Lambrusco
Kategorie IGT
Kolekce dell´ Emilia
Barva Červené
Cukr Demi-sec
Zařazení Šumivé
Ročník 2012
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Campagnola. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Sladké jemně perlivé víno. Jeho barva je rubínová. Ve vůni ucítíme ovoce, lesní fialky a višně. Chuť je ovocná, příjemná, svěží a poměrně lehká.

Doporučujeme podávat k dezertům, ovocným salátům, sytým pikantním rajčatovým polévkám.

Alkohol: 9,0 % obj.
Zbytkový cukr: 38,0 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Campagnola

Campagnola je vinařství čtyř generací, které se nachází ve Valgatara, v malém městečku Marano di Valpolicella, v Itálii. V roce 1886 ho založil Carlo Campagnola. Jeho manželka, která byla hnací silou, byla Caterina Zardini. V roce 1907 získal první oficiální ocenění. Zlatou medaili za nejlepší víno „reccioto“. Dnešní společnost má moderní továrnu na zpracování hroznů Amarone. Pečlivá kontrola při výběru hroznů s využitím nejmodernějších metod a technologií umožňuje výrobu kvalitních vín. Jejich vinice mají plochu 160 ha. Roční kapacita je asi 3 miliony lahví. To je řadí mezi velké italské výrobce. Současný majitel společnosti Giuseppe Campagnola dohlíží na kvalitu hroznů, které pěstují různí farmáři v nejlepších produkčních zónách oblasti. Vykupuje od nich hrozny a zpracovávají se ve vinařském závodě Cantina Valgatara. Vinař je Gaetano Pasqua. Krom zpracování hroznů a výroby vín v apelacích oblasti Veneto, se zabývá vinařství Campagnola také obchodem s víny z celé Itálie.