Chardonnay, Prestige, Jakostní šumivé, Bohemia sekt, 0.75 l

-10 %
Chardonnay, Prestige, Jakostní šumivé, Bohemia sekt, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 5734
Výrobce Bohemia sekt
Odruda Chardonnay
Kategorie Jakostní šumivé
Kolekce Prestige
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé
Uzávěr Korkový uzávěr
289 Kč
261 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17. hodině
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Jednoodrůdové sekty jsou jedinečné tím, že nic neskrývají - naplno v sobě odhalují ušlechtilý charakter odrůdy, ze které se rodí. Vychutnejte si požitek z nového Bohemia Sekt Prestige Chardonnay, sektu typu Blanc de Blancs připravovaného tradiční metodou kvašením v lahvi.

Barva vína je krásná, zlatavá s jemným perlením. Vůně je elegantní se znaky citrusových plodů a bílých květů. Chuť je bohatá, plná ovocného charakteru s dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat k jemným úpravám ryb nebo k vepřové panence.

Ocenění:

  • Vinalies Internationales 2016 - zlatá medaile
  • Prague Wine Trophy 2015 - Prague Gold
  • Valtické vinné trhy 2015 - zlatá medaile
  • Vinařské Litoměřice 2015 - zlatá medaile
  • IWSC Londýn 2015 - stříbrná medaile
  • MUNDUS vini 2015 - stříbrná medaile
  • Muvina Prešov 2015 - zlatá medaile
  • Král vín ČR 2015 - stříbrná medaile

Alkohol: 13,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 5 - 7 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Bohemia sekt

Společnost Bohemia Sekt je největším výrobcem sektů v České republice, se sídlem ve Starém Plzenci. Má dlouhou historii. Ta sahá až do středověku, kdy byly založeny ve zdejších klášterech první sklepy. V roce 1871 byl založen pivovar Alt Pilsenetz Bräuhaus , A. G. V roce 1942 se podnik stává součástí společnosti Českomoravské sklepy šumivých vín. Významným rokem je rok 1948, kdy do Starého Plzence přichází francouzský odborník Louis Girardot. Zavedl klasickou výrobu sektů, kdy se začaly používat originální kvasinky ze Champagne. Výroba se používá a rozvijí dodnes. V roce 1954 bylo vyrobeno 300 000 lahví. V roce 1970 vzniká značka Bohemia Sekt a v roce 1979 je vyrobeno 2 800 000 lahví sektu. V roce 1992 je založena akciová společnost Vinařské závody Starý Plzenec. V roce 2007 vzniká nový název společnosti BOHEMIA SEKT, a. s. Téhož roku se na trhu objevuje první nealkoholický Bohemia Sekt. V roce 2008 se prvně vyvezlo 1 milion lahví do zahraničí. Společnost BOHEMIA SEKT je mateřským podnikem ve skupině BOHEMIA SEKT, kdy v roce 1999 vzniká uskupení Vinařsko-vinohradnické. Sdružuje kromě značky Bohemia Sekt značky: Víno Mikulov, Habánské sklepy, Vinařství Pavlov, Château Mikulov, Château Bzenec a Bzenecká lipka. Vinice skupiny BOHEMIA SEKT jsou na jižní Moravě. Půda je zde vápenitá, na povrchu často sprašová. Dostatek slunce a dešťových srážek vytváří dobré podmínky pro zdravé a vyzrálé hrozny. Dnes vyváží sekt společnost Bohemia Sekt do 17 zemí světa. Sekty jsou velmi oblíbené. Mají řadu ocenění ve vinařských soutěžích. Jsou známe jak u nás , tak i v zahraničí.