Vstupte do světa naturálních vín s Weingut Hareter

Vytvořeno28.03.2021
Vstupte do světa naturálních vín s Weingut Hareter

Právě k nám dorazila nová vína z rakouského vinařství Wingut Hareter. Tohle vinařství jsme si oblíbili proto, že produkujue velmi dobrá naturální vína, která ale potěší i příznivce klasických rakouských vín. Díky unikátním půdním podmínkám a ekologockému hospodaření ve vinic jsou tahle vína označena i jako "bezhistaminová". Vína jsou to převážně nesířená, nečiřená či nefiltrovaná.

Mladé biodynamické vinařství Hareter se nachází na břehu rakouského jezera Neusiedler v obci Weiden am See. Pěstování hroznů probíhá v organickém režimu a od roku 2009 používají známku BIO. Majitel Thomas Hareter spolu s ženou Claudií tvoří nevšední naturální vína s osobitým charakterem.

Pokud chcete ochutnat moderní naturální vína, která ale vycházejí z těch nejtradičnějších postupů, vína Hareter jsou skvělou volbou. Není to takový "punk" jako například vína od Milana Nestarce a potěší každého, kdo je otevřený novým vinařským stylům.

Naturální vína Hareter můžete  ochutnat v tomto výhodném balíčku se slevou 10 %.

Velkou předností těchto vín je i mimořádně nízký obsah histaminu. Ten se přirozeně vyskytuje v každém víně a název "bezhistaminové víno" tak není zcela správný. Někteří lidé kvůli intolerenci histamiu nemohou běžná vína pít vůbec. Díky unikátní poloze vinohradů a šetrnému zacházení se surovinou ale vína Hareter obsahují pouze minimální množství histaminu, což prokazují opakované laboratorní testy. Tato vína jsou označena jako nízkohistaminová a jsou vhodná i pro ty, kteří běžná vína pít nemohou. A díky vynechání všech živočišných produktů ve výrobě jsou tato vína vodná dokonce i pro vegany.

A která vína ochutnat? Vyzkoušejte například skvělý Welschriesling, netradičně sladký Cabernet Sauvignon Aurora nebo osvěžujicí šumivý Schwips white.

Kompletní nabídku Weingut Hareter najdete zde.