Vstupte do světa naturálních vín s Weingut Hareter

Už delší dobu jsme chtěli rozšířit nabídku naturálních vín a zároveň jsme měli spoustu poptávek po "bezhistaminových" vínech. A tak jsme doslova nadšení, že jsme navázali spolupráci s rakouským vinařství Weingut Hareter, které spojuje obě tyto kategorie.

Mladé biodynamické vinařství Hareter se nachází na břehu rakouského jezera Neusiedler v obci Weiden am See. Pěstování hroznů probíhá v organickém režimu a od roku 2009 používají známku BIO. Majitel Thomas Hareter spolu s ženou Claudií tvoří nevšední naturální vína s osobitým charakterem.

Pokud chcete ochutnat moderní naturální vína, která ale vycházejí z těch nejtradičnějších postupů, vína Hareter jsou skvělou volbou. Není to takový "punk" jako například vína od Milana Nestarce a potěší každého, kdo je otevřený novým vinařským stylům. Vína jsou to často nesířená, nečiřená či nefiltrovaná.

Naturální vína Hareter můžete  ochutnat v tomto výhodném balíčku se slevou 10 %.

Velkou předností těchto vín je i mimořádně nízký obsah histaminu. Ten se přirozeně vyskytuje v každém víně a název "bezhistaminové víno" tak není zcela správný. Někteří lidé kvůli intolerenci histamiu nemohou běžná vína pít vůbec. Díky unikátní poloze vinohradů a šetrnému zacházení se surovinou ale vína Hareter obsahují pouze minimální množství histaminu, což prokazují opakované laboratorní testy. Tato vína jsou označena jako nízkohistaminová a jsou vhodná i pro ty, kteří běžná vína pít nemohou. A díky vynechání všech živočišných produktů ve výrobě jsou tato vína vodná dokonce i pro vegany.

A která vína ochutnat? Vyzkoušejte například skvělý Welschriesling, sladký Cabernet Sauvignon Aurora nebo osvěžujicí šumivý Schwips white.

Kompletní nabídku Weingut Hareter najdete zde.

 

 

Vstupte do světa naturálních vín s Weingut Hareter
Vybrané produkty