Vinařem roku 2018 se stal Miroslav Volařík

Vytvořeno24.08.2018
Vinařem roku 2018 se stal Miroslav Volařík
Vinařem roku 2018 se stal Miroslav Volařík
Vinařem roku 2018 se stal Miroslav Volařík
Vinařem roku 2018 se stal Miroslav Volařík

23. srpna 2018 proběhl na pražském Žofíně galavečer soutěže MAKRO Vinař roku 2018 a jsme opravdu rádi, že vítězem se již potřetí stal Ing. Miroslav Volařík. Jeho vína jsou skvěle technologicky zvládnutá, mají charakter a krásně odráží místní terroir. Ostatně o novinkách ročníku 2017 si můžete přečíst zde.

Výsledky finále:

  1. Ing Miroslav Volařík
  2. Znovín Znojmo
  3. Zámecké vinařství Bzenec

Šampionem bílých vín je Ryzlink rýnský 2017 výběr z cibéb od Jindřicha Kadrnky a mezi červenými zvítězila Frankovka od našeho oblíbeného Pavla Kosíka z Tvrdonic. Cenu veřejnosti Můj vinař roku 2018 získalo vinařství Hrabal z Velkých Bílovic, z jehož rodinné produkce u nás můžete ochutnat vína značky Pelvins.

Do finálové osmičky, avšak pod stupně vítězů se dále probojovalo Vinařství Dufek, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Chateau Valtice, Nové Vinařství a Vinařství Spielberg.

 

A jak celá soutěž probíhala?

V soutěži o nejlepší české vinařství se letos sešlo 543 vzorků z celé České republiky. Kritériem pro účast bylo přihlášení minimálně pěti různých vín a každá kolekce obsahovala vína nejméně tří soutěžních kategorií. Největší konkurence panovala na poli bílého vína, červená a růžová vína byla v celkovém počtu vzorků zastoupena jen asi z jedné pětiny. Dominovaly vzorky spíše z malých rodinných vinařství, které na rozdíl od velkých zavedených firem často obhospodařují vlastními silami několik hektarů vinic.

Nejlepších osm kolekcí pak vybírala odborná porota složená celkem z 21 degustátorů nejen z České republiky, ale také z Francie, Velké Británie a dalších zemí. V porotě zasedli držitelé prestižního titulu Master of Wine, několikanásobný vinař roku Josef Valihrach nebo třeba osobní sommeliér Jaquese Chiraca pan Cédric Picot. Výběr postupujících probíhal anonymně, bez znalosti odrůd či vinařství.

 

Vína od oceněných vinařů samozřejmě najdete v naší nabídce.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení