Doprava vín až domů přes DPD nově již od 99 Kč!

Perfektní ročník 2017 od Volaříka

Vytvořeno06.08.2018
Perfektní ročník 2017 od Volaříka
Perfektní ročník 2017 od Volaříka
Perfektní ročník 2017 od Volaříka

Nedávno jsme se zúčastnili představení ročníku 2017 Vinařství Volařík a konečně Vám tato skvělá vína můžeme nabídnout. Tento ročník je mimořádný vyšším zbytkovým cukrem, který však zároveň díky vyšší kyselině (až 9 g/l) dal vzniknout opravdu lahodným a plným vínům.

 

Co o víně říká enoložka Ing. Eliška Becková?

"Ročník 2017 měl dvojí charakter. Začátek probíhal dle našeho plánu. Hrozny byly nádherné a práce s nimi pohádka. Ve druhé polovině září nám tu sprchlo a hrozny pod celou Pálavou napadla ušlechtilá plíseň Botrytis cinerea. Tato ušlechtilá plíseň naruší slupku bobule hroznu a začne rychlý odpar vody, koncentrují se cukry, kyseliny a aromatické látky. Tato skutečnost nezní špatně… Na sklep jsme začali ale přijímat vína, která odpovídají přívlastku výběr z hroznů a vyšší. Z takových cukernatostí v moštu nevyrobíte suché víno. Ale i když práce s takovým hroznem je náročnější, vůbec neklesám na mysli. Máme na sklepě nádherně plná, extraktivní vína, jaká jsme dlouho neměli. I když je ve vínech trochu více zbytkového cukru, kyselina v hroznech jej krásně vyvažuje a extrémně vysoké extrakty povznášejí vína na vyšší úroveň. A věřte nebo ne, tato vína jsou šampióny výstav. Určitě stojí za to, je ochutnat!!"

 

Která vína určitě ochutnat?

S čistým srdcem Vám mohu doporučit opravdu každé víno od Volaříka a určitě nesáhnete vedle. Nejvíce nás ale nadchla tato vína.
Suchý Sauvignon z Levé klentnické má krásnou vůní černého rybízu a angreštu a lehce minerální tón. Pálava v suchém provedení ležela na dubovém sudu a je krásně plná a komplexní. Polosuchý Johanniter s vůní tropického ovoce má krásně vyvážený zbytkový cukr, takže nepůsobí příliš sladkým dojmem. Oproti tomu Hibernal a Müllerka z kategorie polosladkých vín nadchnou každého příznivce vyššího cukru. A nakonec pro Volaříka nejtypičtější odrůda Ryzlink vlašský ve výběru z bobulí a zbytkovým cukrem 96,8 g/l je doslova jako dezert.

Kromě novinek 2017 nepřehlédněte tradičně skvělou řadu Terroir ;-)

 

Kompletní nabídku Vinařství Volařík najdete zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení