Pálava, Karel Roden a Kvevri vína... to je Vinařství Vican

Vytvořeno03.06.2020
Pálava, Karel Roden a Kvevri vína... to je Vinařství Vican
Pálava, Karel Roden a Kvevri vína... to je Vinařství Vican
Pálava, Karel Roden a Kvevri vína... to je Vinařství Vican

Mladé Vinařství Vican je dalším novým producentem, kterého jsme zařadili do nabídky. Za pár let svojí existence se vypracovalo mezi nejznámější vinařství pod Pálavou a dokonce se stalo absolutním šampionem soutěže Vinař roku 2019. Jsme moc rádi, že Vám tato vína můžeme nabídnout.

Vinařství založil v roce 2015 filmový producent a milovník vín Tomáš Vican, který se podílel na oblíbených filmech Bobule či Lidice. Nachází se v mikulovské podoblasti vedle chráněné krajinné oblasti Pálava v obci Mušlov.

Z aktuální nabídky Vám rádi doporučíme několi vín. Suché Sylvánské zelené má příjemnou citrusovou vůni a plnou chuť s ideálně vyváženým cukrem a kyselinkou. Z této oblasti nesmí chybět polosladká Pálava s bohatým aroma mandarinek a fialek. Z růžových vín jsme vybrali polosuchou Frankovku rosé s typickou vůní jahod a malin.

S Vinařstvím Vican je od počátku spojen herec a milovník vína Karel Roden. Každý rok osobně vybírá dle něj ta nejlepší vína a ta jsou zařazena do kolekce s jeho jménem. Z jeho letošního výběru jsme zařadili polosuché Chardonnay 2018. Originální krabice těchto vín nese podpis Karla Rodena a jeho heslo "Méně spěchu, více chuti".

Poslední kategorií vín, které se ve vinařství věnují jsou Kvevri vína. Klasickou gruzinskou metodou výroby vína v hliněných amforách vznikají originální oranžová vína s nezaměnitelným charakterem. Nám zachutnal Tramín červený s intenzivní vůní čajové růže a plnou medovou chutí.

Kompletní nabídku Vinařství Vican najdete zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení