Cava, Gran Reserva, Brut Nature, Sumarroca, 0.75 l

Cava, Gran Reserva, Brut Nature, Sumarroca, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14706
Země Španělsko
Oblast Catalunya
Podoblast Cava
Výrobce Sumarroca
Odruda Cuvée
Kategorie Grand Reserva
Barva Bílé
Cukr Brut nature
Zařazení Šumivé
Ročník 2016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Sumarroca. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Tradiční španělské šumivé víno brut nature, z vinařské oblasti Cava, z odrůd Xarel.lo, Macabeo a Parellada. Vyrábí se tradiční metodou champenoise. Zraje 36 měsíců v lahvi. Má světle žlutou barvu, svěží a komplexní aroma kvasnic díky dlouhému zrání. V chuti je svěží, měkké s jemným perlením. Je elegantní, seriozní, dlouhé a suché.

Doporučujeme podávat jako aperitiv, k těstovinám, rýži, bílému masu, rybám, a plodům moře.

Ocenění:

  • Peňin 92/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 6 - 8 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Sumarroca

Vinařství navazuje na dlouhou vinařskou tradici rodiny Sumarroca pod Katalánskými Pyrenejemi. V osmdesátých letech 20. století se rodina přestěhovala do Sant Sadurní D´Anoia v oblasti Penedés a začala se věnovat nejen místním ale i zahraničním odrůdám na 455 ha vinic ve třech rozdílných vinohradech. Nádherné sídlo uprostřed vinohradu vyzařuje úspěšnost jejich počínání. Dnes patří k nejdůležitějším výrobcům v oblasti Penedés. Vyrábí nejen tichá vína, ale především šumivá vína Cava, která jsou vysoce oceňována.