Bohemia sekt, Demi-sec, Jakostní šumivé, 0,75l

Bohemia sekt, Demi-sec, Jakostní šumivé, 0,75l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 3
Výrobce Bohemia sekt
Kategorie Jakostní šumivé
Barva Bílé
Cukr Demi-sec
Zařazení Šumivé
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Bohemia sekt. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Vášeň pro sekt, úcta k tradici a mnohaleté zkušenosti sklepmistrů spolu s obdivuhodnou trpělivostí při výrobě jsou zárukou dokonalé harmonie a svěžesti, květnaté vůně, vytříbené chuti a jemného dlouhotrvajícího perlení. Bohemia sekt je ušlechtilé a elegantní šumivé víno přímo stvořené pro vychutnání jedinečnosti a krásy pomíjivých okamžiků štěstí, radosti a porozumění.

Šumivé víno harmonické, jemně polosladké chuti a svěží středně plné květnaté vůně. Originální receptura obsahuje vysoce kvalitní bílá vína těch nejlepších odrůd a je vyráběno sekundárním kvašením francouzskou charmatovou metodou.

Doporučujeme podávat jako aperitiv, nebo k zeleninovým či masitým předkrmům, polévkám, rybám a sýrům s modrou plísní.

Alkohol: 11,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 5 - 7 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Bohemia sekt

Společnost Bohemia Sekt je největším výrobcem sektů v České republice, se sídlem ve Starém Plzenci. Má dlouhou historii. Ta sahá až do středověku, kdy byly založeny ve zdejších klášterech první sklepy. V roce 1871 byl založen pivovar Alt Pilsenetz Bräuhaus , A. G. V roce 1942 se podnik stává součástí společnosti Českomoravské sklepy šumivých vín. Významným rokem je rok 1948, kdy do Starého Plzence přichází francouzský odborník Louis Girardot. Zavedl klasickou výrobu sektů, kdy se začaly používat originální kvasinky ze Champagne. Výroba se používá a rozvijí dodnes. V roce 1954 bylo vyrobeno 300 000 lahví. V roce 1970 vzniká značka Bohemia Sekt a v roce 1979 je vyrobeno 2 800 000 lahví sektu. V roce 1992 je založena akciová společnost Vinařské závody Starý Plzenec. V roce 2007 vzniká nový název společnosti BOHEMIA SEKT, a. s. Téhož roku se na trhu objevuje první nealkoholický Bohemia Sekt. V roce 2008 se prvně vyvezlo 1 milion lahví do zahraničí. Společnost BOHEMIA SEKT je mateřským podnikem ve skupině BOHEMIA SEKT, kdy v roce 1999 vzniká uskupení Vinařsko-vinohradnické. Sdružuje kromě značky Bohemia Sekt značky: Víno Mikulov, Habánské sklepy, Vinařství Pavlov, Château Mikulov, Château Bzenec a Bzenecká lipka. Vinice skupiny BOHEMIA SEKT jsou na jižní Moravě. Půda je zde vápenitá, na povrchu často sprašová. Dostatek slunce a dešťových srážek vytváří dobré podmínky pro zdravé a vyzrálé hrozny. Dnes vyváží sekt společnost Bohemia Sekt do 17 zemí světa. Sekty jsou velmi oblíbené. Mají řadu ocenění ve vinařských soutěžích. Jsou známe jak u nás , tak i v zahraničí.