Zlomek & Vávra - skvělá vína v novém designu

Vytvořeno10.10.2018
Zlomek & Vávra - skvělá vína v novém designu
Zlomek & Vávra - skvělá vína v novém designu
Zlomek & Vávra - skvělá vína v novém designu
Zlomek & Vávra - skvělá vína v novém designu
Zlomek & Vávra - skvělá vína v novém designu

Ve vinařství Zlomek & Vávra došlo v uplynulém roce k velkým změnám a s tím přicházejí i nová vína. Vína jsme pečlivě prochutnali a už dlouho jsme nebyli tak nadšeni z celé produkce jednoho vinařství. Vína byla navíc nově rozdělena do třech kolekcí a spolu s nimi přišel i zcela nový design etiket.

 

Základní řada Lehkost

"Název této řady vystihuje vína, která do ní patří. Jsou lehčí, jejich vůně je jemnější a tolik nekřičí. Krásně se snoubí s jídlem, protože podtrhnou chuť jednotlivých chodů. Kvalitu hroznů necháváme na přírodě, jen s velmi malou redukcí střapců na hlavě vinné révy. Díky tomu jsou tato vína velmi osvěžující a lehká."

 

Stěžejní řada Radost

"Intenzivní chutě a vůně, co potěší vaše smysly. S vínem totiž můžete cestovat. Stačí, když zavřete oči a vnímáte. Potom si představíte ledacos, třeba mandle v medu z vánočního trhu, citrusové plody z exotických zemí nebo chuť obyčejného chleba z uherskohradišťské pekárny U Jahodů. Pokud hledáte vína se silným charakterem, nechte se unášet řadou Radost."

V této kolekci musíme doporučit Chardonnay, jehož mošt zrál netradičně několik dní v dřevěném sudu. To ve víně zanechalo velmi příjemné tóny, které ale nejsou tak intenzivní jako u bariku. Perektní volbou je také lehce petrolejový a velmi suchý Ryzlink rýnský.

 

Premiová řada Okamžiky

"Některé věci samovolně vyplynou. To se stalo právě u našich produktů z řady Okamžiky. Vznikly pro vzácné příležitosti a můžeme díky nim ukázat, jaké speciality lze z našich vlastních hroznů vyrobit. Doporučujeme všem gurmánům a lidem otevřeným novým chutím. Do kolekce Okamžiky zařazujeme nejlepší vína ze sklepa dle velmi pečlivého výběru Libora, Petra, Tomáše a Radka."

Ani v této řadě se nedá sáhnout vedle. Na těchto etiketách můžete doslova vidět, jaké vůně ve víně najdete. Na perfektním Rulandském bílém najdete i portrét otce bratrů Zlomkových, který vinařství daroval své vinohrady a tato odrůda pro něj vždy byla tou stěžejní.

 

A co o vinařství říká jeden z bratrů Libor Zlomek?

"Je potřeba dosáhnout určité zralosti, aby se člověk mohl stát vinařem. Bez toho, aby jej ošlehaly zkušenosti, mu víno to svoje tajemství nevydá. A nepopírám, že to musí mít trochu v genech. U zrodu silné vazby mezi našimi rodinami Zlomků a Vávrů byli naši otcové, dva kamarádi Josef a Bohuš, muzikanti z Boršic u Blatnice. Dá se říct, že si kápli do noty. Víno pro ně bylo tím třetím do party. Cestu k němu si našli skrz muziku. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Bylo pro ně zábavou, trápením i radostnou euforií.

Když jste mladí, moc to neoceníte. Chcete objevovat svět, studovat, užívat si. Ti mladí jsme my čtyři. Dva bratři Zlomkovi, Libor s Radkem, a dva Vávrovi, Tomáš s Petrem. Ani jeden z nás se doma moc neohřál. Vyletěli jsme ze sklípku, který byl tehdy pro nás malý a těsný. Chtěli jsme se učit životem daleko od domova, daleko od Slovácké vinařské podoblasti.

Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí v nás ale zarezonovala tak silně, že jsme jí nedokázali odolat. Stmelila nás dohromady a přesvědčila k návratu. Každý z nás do ní přinesl něco ze sebe, ze svého klukovského příběhu. Naše zkušenosti se vzájemně propletly tak, jak se proplétají větve vinné révy, a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou naše nynější role v tomto příběhu. Ruce, smysly, hlava a duše vinařství Zlomek&Vávra.

První společnou vinnou radostí bylo Rulandské bílé roku 2007. Jeho kvality nám potvrdily, že jsme se dobře rozhodli. Od toho okamžiku hrozny pod našima rukama zrají, bobtnají, narůstají a splétají se. Jedna láhev, jedna písnička. Každý rok nás překvapí, každý rok je jiná a nová. Každý rok nám přivede nové přátele, odkryje nové povahy a ukáže další směr, kudy jít."

 

Kompletní nabídku vinařství Zlomek & Vávra najdete zde. 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení