Vstupte do světa naturálních vín s Vinařstvím Herzánovi

Vytvořeno08.10.2021
Vstupte do světa naturálních vín s Vinařstvím Herzánovi

Už jste ochutnali naturální vína? Pokud ne, tak byste rozhodně měli. A vína z Vinařství Herzánovi jsou skvělou první volbou.

Pro naturální vína je nutná prvotřídní surovina k níž se přistupuje s maximálním respektem a bez použití chemie. Z té následně vznikají mimořádná vína, která jsou převážně nefiltrovaná, nečiřená a vůbec nebo jen minimálně sířená. Díky tomu Vás určitě nebude ráno bolet hlava a vína jsou vhodná i pro vegany.

Vína od Herzánových jsou skvělou vstupenkou do světa těchto vín, protože z celé naší nabídky naturálních vín se nejvíce podobají těm klasickým. Nás oslovilo například výborné Zweigeltrebe plné třešní a jemných tónů dřeva. A v nabídce jsou i populární oranžová vína.

 

A kdo za těmito víny stojí? V roce 1997 vysadil první vinohrad Jakubův otec. Sám Jakub, který dnes stojí v čele vinařství, na jeho práci navázal v roce 2012 se sestrou Zuzanou. Později se k nim přidala i Jakubova přítelkyně Sandra a všichni společně nyní hospodaří na 4 hektarech, a to pouze v organickém režimu, při kterém si už ale pomalu osahávají biodynamické postupy. Jakub zná dokonale každý řádek na vinohradu, což poznáte v momentě, kdy jeho vína pijete.

O co větší věnuje péči vinohradům, o to méně práce má ve sklepě – je jí opravdu minimálně. Vína zrají na jemných kalech v nerezu, sudech nebo kvevri. Vína lze považovat za naturální, protože většina je lahvovaná s minimální filtrací nebo nefiltrovaná a použití síry je individuální podle potřeb vína.

Kompletní nabídku najdete zde.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení