VINO HORT

Vytvořeno03.07.2019
VINO HORT

"Odrůda & poloha. Tam, kde se snoubí ušlechtilá odrůda, originální poloha vinohradu a vinařův cit pro kombinaci, vzniká to pravé víno."

Úvodní slova Jiřího Horta vystihují jeho přístup k výrobě vína. Hrozny si pečlivě vybírá u různých vinohradníků, kteří své práci maximálně rozumí a jsou schopni dodat tu nejkvalitnější surovinu z nejlepších poloh. Ta se následně dostává do vinařství HORT, kde probíhá její další zpracování za použití moderních technologií i tradičních postupů zároveň.

VIHO HORT je známe nejvíce kvůli jejich špičkovým růžovým vínům. V nabídce najdete známkové víno Franceska, které je krásně lehké a osvěžující a skvěle se hodí na jaro. Letní víno je Pinot noir rosé, plný třešní, jahod a s výraznější kyselinkou. Merlot rosé je pak plné růžové víno s dlouhou dochutí a zlatou medailí z Bruselu.

Z bílých vín určitě vyzkoušejte Ryzlink rýnský VOC z Načeratického kopce. Velmi dobré je i Chardonnay Limited a doporučujeme ochutnat i Pinot gris.

Červená vína jsou u Horta zcela zválštní kapitolou. Vybrané hrozny nakupuje v oblasti Corbières u prověřeného pěstitele, kde jsou hrozny i primárně zpracovány. Finální školení ale probíhá již na Moravě, kde Jiří Hort používá prvotřídní sudy z francouzského dubu. V nabídce máme aktuálně Cabernet Sauvignon a Merlot / Syrah.

A na konec tu máme jednu specialitu. HF 9 je exkluzivní červené víno z odrůd Syrah a Grenache, které zrálo 14 měsíců v 9 nových sudech. Díky použití speciálních korků, je víno předurčené k archivaci po dobu až 30 let. Vína bylo vyrobenou pouze 2100 lahví a prodává se pouze v originální dřevěné bedně po šesti kusech.

 

Kompletní nabídku VINO HORT najdete zde

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení