Vinařství B/V nově v naší nabídce

Vytvořeno29.09.2017
Vinařství B/V nově v naší nabídce

Do naší nabídky jsme nově zařadili vinařství Bábíček Vacenovský, neboli Vinařství B/V.  To bylo založeno v září roku 2012 a jeho zakladatelé jsou vášnivý milovník vín Zdeněk Bábíček a vinohradník a vinař Petr Vacenovský. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních přívlastkových vín z hroznů, vypěstovaných na historicky vyhlášených vinicích s výbornou polohou, která jim dává možnost propůjčit jejich jedinečnost a neopakovatelnost. Při postupech výroby vína jsou respektovány současné trendy i historické zkušenosti předků a použává se moderní vinařská technologie. I za krátkou dobu existence vinařství, jsou vína vysoce oceňována na domácích i mezinárodních konkurzech vín. Jako jedni z mála vyrábějí také oranžové víno.

Všechna vína jsou produkována ve vyšší přívlastcích. Za zmínku určitě stojí polosuchý Ryzlink Rýnský, Výběr z hroznů 2015, který získal stříbrnou medaili od prestižního britského časopisu Decanter. Tramín červený, Výběr z hroznů 2015 se pak pyšní dokonce zlatem z Bruselu.

Milovníky sladších vín potěší ledové víno Frankovka - Klaret. Z červených hroznů bylo vyrobeno lahodné sladké víno, s příjemnou chutí rozinek a lesního medu.

Absolutním hitem je pak oranžové Rulandské šedé, Pozdní sběr 2015. Díky tomu, že se víno nechalo macerovat na slupkách, vzniklo neobvyklé víno svěží oranžové barvy s měděnými odlesky, které se vyznačuje intenzivní vůní květin a přezrálých pomerančů. Výrobě oranžových vín se věnuje stále jen několik vinařství, takže nepropásněte šanci tuto raritu ochutnat.

Celou nabídku Vinařství B/V najdete zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení