Skvělá vína z Vineselekt Michlovský obohatila naši nabídku

Vytvořeno19.02.2018
Skvělá vína z Vineselekt Michlovský obohatila naši nabídku
Skvělá vína z Vineselekt Michlovský obohatila naši nabídku
Skvělá vína z Vineselekt Michlovský obohatila naši nabídku
Skvělá vína z Vineselekt Michlovský obohatila naši nabídku

Máme velkou radost z toho, že jsme do nabídky opět mohli zařadit vína ze společnosti Vinselekt Michlovský. Její majitel Doc. Ing. Miloš Michlovský je jedním z předních odborníků v olbasti pěstování a šlechtění vinné révy. Na 125 ha vlastních vinic produkuje velmi kvalitní vína, která získávají řadu prestižních ocenění na tuzemských i zahraničních soutěžích. Pravidelně se umisťují i naší nejprestižnější soutěži Salon vín ČR. Z vín, která jsme ochutnali můžeme jednoznačně doporučit vynikající Merlot, Výběr z hrozů 2011 či Rulandské šedé, Pozdní sběr 2016, které získalo zlatou medaile v Salonu vín 2018.

Aktuálně nabízíme tyto čtyři řady vín:

Vinum Palaviense

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Ch. Dowina

Vína jsou mimo jiné školena technologií batonáže (z franc. bâtonnage) jejíž podstatou je dočasné promíchávání vína s kaly obsahujícími stále aktivní kvasinky, přičemž nazrávání probíhá ve francouzských dubových sudech typu barrique. Pro zdůraznění vinařské tradice, která sahá až do dob Velké Moravy, vznikl název Château Dowina z původního pojmenování hradiště Dívčí Hrady v Pavlově. Díky způsoby zpracování víno získává nenapodobitelný charakter, originální aromatické tóny i buketní látky, bohatou strukturu a plnost v chuti.

Harmony

Vína zpracovaná karbonickou macerací, jablečno-mléčnou fermentací s částečným nazráváním v dubových sudech. Mají mpozantní harmonií hroznového aroma a sekundárních buketních látek s transformovanými tóny lesních plodů, jádrového a peckového ovoce. Neschází ani originální dochuť sušeného ovoce, čokolády a pralinek. Decentní vůně citrusových plodů, světlého bobulového ovoce a dozrávajících jádrovin působivě souzní s příjemně asimilovanými kyselinami a elegantní vanilkovou kořenitostí.

Latitude 49

Území podél 49. rovnoběžky je produkčně nejseverněji položenou vinařskou lokalitou střední Evropy. Hrozny zde dozrávají střídavě pod vlivy atlantického i vnitrozemského klimatu. Vlhčí a svěží vzduch proudící od Atlantického oceánu zpomaluje sice zrání hroznů, přispívá však zároveň k lepší tvorbě něžných aromatických a jemných kořenitých látek. Rovněž i půdní faktory jsou velice pestré a různorodé. Převládají převážně půdy sprašové, běžně jsou ale i kamenité, hlinitopísčité.

Kompletní nabídku Vinselekt Michlovský najdete zde.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení