Shiraz, 2017, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l

Shiraz, 2017, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14505
Podoblast Stellenbosch
Odruda Shiraz
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
Uzávěr Šroubový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno nabízí chuť bílého pepře, malin a jemné taniny vyzrálého ovoce. Skvělý bukét fialek se svěží kyselinkou. Toto víno je nejlepším příkladem rozmanitosti produkce ve dvou rozdílných oblastí. Shiraz z Bottelary Hills se vyznačuje fenolickou sladkostí a chutí vyzrálého ovoce zatímco Helderberg Shiraz je robustní a plný.

Doporučujeme podávat k ovčím sýrům, kuřecímu madras na kokosovém mléce nebo salátu z grilované zeleniny.

Hrozny pro toto víno se sklízí ze tří různých vinohradů. 70% se sklízí v regionu Helderberg a zbytek z Bottelary Hills. Hrozny jsou sklízeny s cukernatostí 24 - 25 ballingů. Rozmělněné hrozny se macerují za studena po dobu 24 až 48 hodin v otevřených betonových tancích. Do vinného rmutu se aplikuje francouzský kmen kvasinek a nechá se kvasit v nádržích s ručním promícháváním, každé dvě hodiny po dobu 8 dnů na slupkách, poté se odstraní slupky a probíhá fermentace v nerezových tancích. Malolaktická fermentace je částečně dokončena v sudech. Zrání probíhá v sudech v poměru 90% francouzský dub 5% americký dub a 5% maďarský dub po dobu 12ti měsíců.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2018 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vííno má dobré předpoklady k archivaci.

Alkohol14,5 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr2,4 g/l
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení