Salon vín 2023. Ochutnejte nejlepší vína v ČR

Vytvořeno13.01.2023
Salon vín 2023. Ochutnejte nejlepší vína v ČR

Salon vín 2023 je tuzemskou nejprestižnější soutěží, ze které každý rok vzejde 100 nejlépe hodnocených vín.

Do aktuálního ročníku bylo přihlášeno celkem 2 6430 vín, která již prošla předchozími koly Národní soutěže vín a do druhého kola se probojovalo 400 finalistů. Z těch následně porotci vybrali 100 nejlepších vín, která obdržela zlatou medaili a po celý rok je bude možné ochutnat v degustační expozici v prostorách Valtického zámku. Pro vybrané kousky ale nemusíte tak daleko a můžete je ochutnat v naší nabídce zlatých medailistů Salonu vín 2023.

Do finálové stovky se dostala vína od 61 vinařů a v širokém spektru 22 odrůd. Šampionem se stal Ryzlink vlašský 2021 Flower Line z vinařství Mikrosvín Mikulov.

 

Co do počtu medailí se nejúspěšnějším vinařstvím stal Znovín Znojmo s pěti oceněnými víny následován vinařstvími Mikrosvín , Zámecké vinařství Bzenec, Kněží hora a Štěpán Maňák (4 vína). Nejvíce z celkového počtu 22 odrůd jsou pak zastoupeny Ryzlink rýnský (18), Sauvignon a Rulandské šedé (8) a Veltlínské zelené a Chardonnay (7).

 

Kromě sta nejlepších vín oceněných dle statutu Zlatou medailí Salonu vín ČR 2023 udělila komise také stříbrné medaile (u vín, která postoupila do druhého kola hodnocení a získala min. 84 bodů). Celkový počet udělených medailí je limitován na max. 30 % z počtu vín přihlášených do prvního kola.

Nabídku vín stále doplňujeme, ale vín je omezený počet. Nepromeškejte tedy šanci ochutnat nejlepší tuzemská vína, jaká můžete nyní sehnat.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení