Salon vín 2023. Ochutnejte nejlepší vína v ČR

Vytvořeno13.01.2023
Salon vín 2023. Ochutnejte nejlepší vína v ČR

Salon vín 2023 je tuzemskou nejprestižnější soutěží, ze které každý rok vzejde 100 nejlépe hodnocených vín.

Do aktuálního ročníku bylo přihlášeno celkem 2 6430 vín, která již prošla předchozími koly Národní soutěže vín a do druhého kola se probojovalo 400 finalistů. Z těch následně porotci vybrali 100 nejlepších vín, která obdržela zlatou medaili a po celý rok je bude možné ochutnat v degustační expozici v prostorách Valtického zámku. Pro vybrané kousky ale nemusíte tak daleko a můžete je ochutnat v naší nabídce zlatých medailistů Salonu vín 2023.

Do finálové stovky se dostala vína od 61 vinařů a v širokém spektru 22 odrůd. Šampionem se stal Ryzlink vlašský 2021 Flower Line z vinařství Mikrosvín Mikulov.

 

Co do počtu medailí se nejúspěšnějším vinařstvím stal Znovín Znojmo s pěti oceněnými víny následován vinařstvími Mikrosvín , Zámecké vinařství Bzenec, Kněží hora a Štěpán Maňák (4 vína). Nejvíce z celkového počtu 22 odrůd jsou pak zastoupeny Ryzlink rýnský (18), Sauvignon a Rulandské šedé (8) a Veltlínské zelené a Chardonnay (7).

 

Kromě sta nejlepších vín oceněných dle statutu Zlatou medailí Salonu vín ČR 2023 udělila komise také stříbrné medaile (u vín, která postoupila do druhého kola hodnocení a získala min. 84 bodů). Celkový počet udělených medailí je limitován na max. 30 % z počtu vín přihlášených do prvního kola.

Nabídku vín stále doplňujeme, ale vín je omezený počet. Nepromeškejte tedy šanci ochutnat nejlepší tuzemská vína, jaká můžete nyní sehnat.