Doprava vín až domů přes DPD nově již od 99 Kč!

Salon vín 2022. Ochutnejte nejlepší vína v ČR

Vytvořeno14.02.2022
Salon vín 2022. Ochutnejte nejlepší vína v ČR

Salon vín 2022 je tuzemskou nejprestižnější soutěží, ze které každý rok vzejde 100 nejlépe hodnocených vín.

Do aktuálního ročníku bylo přihlášeno celkem 2 400 vín, která již prošla předchozími koly Národní soutěže vín a do druhého kola se probojovalo 400 finalistů. Z těch následně porotci vybrali 100 nejlepších vín, která obdržela zlatou medaili a po celý rok je bude možné ochutnat v degustační expozici v prostorách Valtického zámku. Pro vybrané kousky ale nemusíte tak daleko a můžete je ochutnat v naší nabídce zlatých medailistů Salonu vín 2022.

Do finálové stovky se dostalo 70 vín bílých, 26 vín červených, 2 vína šumivá a 2 vína růžová. Šampionem se stalo beznadějně vyprodané víno EGO No. 57 ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Co do počtu medailí se nejúspěšnějším vinařstvím stal Mikrosvín Mikulov s devíti zástupci, následovaný Znovínem Znojmo s osmi víny. Mezi další oceněné vinaře patří Vinařství Volařík, Štěpán MaňákLahofer, Moravíno nebo Štěpánek.

 

Kromě sta nejlepších vín oceněných dle statutu Zlatou medailí Salonu vín ČR 2021 udělila komise také stříbrné medaile (u vín, která postoupila do druhého kola hodnocení a získala min. 84 bodů). Celkový počet udělených medailí je limitován na max. 30 % z počtu vín přihlášených do prvního kola.

Nabídku vín stále doplňujeme, ale vín je omezený počet. Nepromeškejte tedy šanci ochutnat nejlepší tuzemská vína, jaká můžete nyní sehnat.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení