Poznejte špičková australská vína Penfolds

Vytvořeno17.05.2022
Poznejte špičková australská vína Penfolds

Poznejte vína z oceňovaného australského vinařství Penfolds. Právě jsme naskladnili fantastická vína Koonunga Hill vhodná pro každou příležitost i pár unikátních lahví, které můžete archivovat desítky let. Vinařství Penfolds bylo založeno na předměstí Adelaide už v roce 1844 anglickým lékařem Christopherem Rawson Penfoldem. V roce 1949 byly z Francie dovezeny odrůdy Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Syrah a tím se položil základ budoucímu věhlasu. V roce 1950 se stal hlavním vinařem dnes už legendární Max Schubert a pod jeho rukama začala vznikat fantastická vína, z nichž se mnohá stala legendou a zařadila se mezi nejlepší vína světa.Kdo má rád červené víno s elegantním projevem peckového ovoce, koření a čokolády s pěknou tříslovinou, toho nadchne Shiraz Koonunga Hill. Víno zrálo 15 měsíců v dubových sudech a perfektně doprovodí grilované i pečené červené maso, drůbež i dobrý sýr.

U nás ho najdete za skvělou cenu 330 Kč za lahev a po celý květen i ve výhodné zaváděcí akci 5+1 ZDARMA, kdy Vás vyjde lahev pouze na 275 Kč.

Do stejné kategorie se řadí i mladé Chadonnay Koonunga Hill v ročníku 2021, které má krásné aroma po melounu, broskvích a zelených jablkách. Část vína zrála 5 měsíců v dubových sudech a je to skvělé víno k mořským plodům a grilované drůbeži.Z vinařství Penfolds se nám podařilo získat i doslova pár lahví vín té nejvyšší kategorie. Tato vína jsme samozřejmě před koupí pečlivě ochutnali a musíme Vám říct, že se máte opravdu na co těšit. Kdo ale s otevřením počká několik dalších let, toho bude čekat víno v ještě lepší kondici.


Prvním z vín je Shiraz BIN 128 Coonawara 2019, které bylo vyrobené z hroznů pocházejících z chladnější oblasti Coonawarra. Švestkově červená barva je doprovázena tóny moruší, ostružin, cedrového dřeva a anýzu. Časem ucítíte i tóny sušených bylin a v chuti se projeví brusinky a maliny s hedvábnými taniny. Víno zrálo 12 měsíců v sudech z francouzského dubu. Již teď je krásně pitelné, ale jeho pravý potenciál se plně projeví až v následujících letech (2023-2025) a při dobré archivaci vydrží minimálně do roku 2039.

Absolutní špičku v dovezených vínech pak představuje Cabernet / Shiraz BIN 389 2018, kterého máme aktuálně pouhé 3 lahve. Víno bylo poprvené vyrobeno v roce 1960 zmíněným Maxem Schubertem. Na výrobu se částešně používají sudy po nejikoničtějším vínu vinařství Penfolds (Grange) a proto je někdy nazýváno "baby Grange". Víno má vůni černého rybízu a ostružin s čokoládou a v chuti perfektní balanc mezi sladkostí Cabernetu a řízností Shirazu. Andre Caillard (Master of Wine) vínu v hodnocení udělil 98/100 b, James Suckling pak 97/100b. Víno se plně projeví kolem roku 2025, uchovat ke speciální příležitosti si ho ale můžete nejméně do roku 2050.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení