Perfektní ročník 2017 od Volaříka

Vytvořeno06.08.2018
Perfektní ročník 2017 od Volaříka
Perfektní ročník 2017 od Volaříka
Perfektní ročník 2017 od Volaříka

Nedávno jsme se zúčastnili představení ročníku 2017 Vinařství Volařík a konečně Vám tato skvělá vína můžeme nabídnout. Tento ročník je mimořádný vyšším zbytkovým cukrem, který však zároveň díky vyšší kyselině (až 9 g/l) dal vzniknout opravdu lahodným a plným vínům.

 

Co o víně říká enoložka Ing. Eliška Becková?

"Ročník 2017 měl dvojí charakter. Začátek probíhal dle našeho plánu. Hrozny byly nádherné a práce s nimi pohádka. Ve druhé polovině září nám tu sprchlo a hrozny pod celou Pálavou napadla ušlechtilá plíseň Botrytis cinerea. Tato ušlechtilá plíseň naruší slupku bobule hroznu a začne rychlý odpar vody, koncentrují se cukry, kyseliny a aromatické látky. Tato skutečnost nezní špatně… Na sklep jsme začali ale přijímat vína, která odpovídají přívlastku výběr z hroznů a vyšší. Z takových cukernatostí v moštu nevyrobíte suché víno. Ale i když práce s takovým hroznem je náročnější, vůbec neklesám na mysli. Máme na sklepě nádherně plná, extraktivní vína, jaká jsme dlouho neměli. I když je ve vínech trochu více zbytkového cukru, kyselina v hroznech jej krásně vyvažuje a extrémně vysoké extrakty povznášejí vína na vyšší úroveň. A věřte nebo ne, tato vína jsou šampióny výstav. Určitě stojí za to, je ochutnat!!"

 

Která vína určitě ochutnat?

S čistým srdcem Vám mohu doporučit opravdu každé víno od Volaříka a určitě nesáhnete vedle. Nejvíce nás ale nadchla tato vína.
Suchý Sauvignon z Levé klentnické má krásnou vůní černého rybízu a angreštu a lehce minerální tón. Pálava v suchém provedení ležela na dubovém sudu a je krásně plná a komplexní. Polosuchý Johanniter s vůní tropického ovoce má krásně vyvážený zbytkový cukr, takže nepůsobí příliš sladkým dojmem. Oproti tomu Hibernal a Müllerka z kategorie polosladkých vín nadchnou každého příznivce vyššího cukru. A nakonec pro Volaříka nejtypičtější odrůda Ryzlink vlašský ve výběru z bobulí a zbytkovým cukrem 96,8 g/l je doslova jako dezert.

Kromě novinek 2017 nepřehlédněte tradičně skvělou řadu Terroir ;-)

 

Kompletní nabídku Vinařství Volařík najdete zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení