Ochutnejte novinky ze slunného Španělska

Vytvořeno07.10.2020
Ochutnejte novinky ze slunného Španělska

Španělsko má největší plochu osázenou vinnou révou na celém světě a je tedy opravdu z čeho vybírat. My jsme vybrali několik novinek napříč celým Španělskem. Jsou to plná vína, která zlepší náladu v sychravém počasí, ale hodí se doslova ke každé příležitosti.

Z vín na každý den musíme zmínit mimořádně oblíbená vína Syrah Terra Linda  a Tempranillo Viňa Aleza. Za velmi výhodnou cenu nabízí perfektní zážitek ze španělských vín.

Dále máme skladem nový ročník Monastrell Hécula 2017 z oblasti Yelca, který vyniká nejen krásnou ambaláží, ale i neméně skvělým obsahem.

Mezi naše favority patří také El Jardín de La Emperatriz  založené na odůdě Tempranilo, které zrálo 12 měsíců v dubových sudech, má intenzivní ovocné aroma a v prestižních žebříčcích získává více než 90 bodové hodnocení.

Opomenout nemůžeme ani pefrektní Petit Hepperi 2017 z oblasti Montes de Toledo, kombinující 5 skvělých odůd a 10 měsíců zrání v dubovém sudu.

A jako třešničku pro speciální příležitosti doporučujeme fantastické Arabarte de Autor 2014. Toto intenzivní víno je plné zralého ovoce, sladkého koření, kůže a dalších vůní, které jsou doplněny o sametově hladké taniny a velmi dlouhou dochuť.

Dáváte přednost bílým vínům? Tak vyzkoušejte Verdejo Navesur z oblasti Rueda. Toto víno bylo zařazeno do žebříčku 100 Best Buy 2020 magazínu Wine Enthusiast.

 

Kompletní nabídku všech vín ze Španělska najdete zde.