Ochutnejte nová vína z Žernoseckého vinařství

Vytvořeno13.04.2018
Ochutnejte nová vína z Žernoseckého vinařství
Ochutnejte nová vína z Žernoseckého vinařství
Ochutnejte nová vína z Žernoseckého vinařství
Ochutnejte nová vína z Žernoseckého vinařství

Ačkoliv nejsou vína z oblasti Čech tak známá jako ta z Moravy, byla by velká škoda nepozant je blíž. Žernosecké vinařství patří mezi nejznámnějším a nejlépe hodnoceným vinařství v Litoměřické podoblasti. O to se největší mírou zasloužil současný ředitel a jednatl Ing. František Kupsa, který byl za svoji práci odměněn cenou za celoživotní přínost vinařství v soutěži Vinař roku. V této soutěži pak Žernoseky obrdželi titul Vinařství roku 2014.

Roční produkce se pohybuje kolem 150 000 lahví v čele s dnes už legendární "Müllerkou" a Pinotem noir. Vína z Žernosek jsou velmi oblíbená i v řadě prestižních restaurací všetně sítě Ambiente.

Histori vinařství sahá až do 12. století, kdy s největší pravděpodobností žernosecké vinice založili mniši řádu premonstrátů. V roce 1916 kupuje žernosecký zámek s vinnými sklepy a panské vinice od rodiny Nosticů pražská vinařská firma Oplt a synovci, která tu zřizuje vinárnu a vede žernosecké vinařství obchodním způsobem. Po dobu odtržení Sudet byl majetek v soukromých rukou, brzy po skončení druhé světové války se dostává celý viniční komplex na stráních od Žernosek k České bráně spolu se zámkem a vinnými sklepy do státního majetku, zprvu jako Státní vinné sklepy a později jako Výzkumná vinařská stanice, pod vedením inspektora Jaroše. Od roku 1954 do roku 1964 působil ve Velkých Žernosekách také Prof. Ing. Vilém Kraus, Csc.

 V roce 1995 plynule navázala na činnost Šlechtitelské stanice Velké Žernoseky nová soukromá firma Žernosecké vinařství s.r.o. a od té doby na svazích Českého středohoří v litoměřické vinařské podoblasti pěstují nádherná česká vína.

Kompletní nabídku vín z Velkých Žernosek najdete zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení