Naturální vína od Milana Nestarce

Vytvořeno29.06.2018
Naturální vína od Milana Nestarce

Už jste ochutnali Naturální vína? Pokud ne, tak byste rozhodně měli. Výrobci naturálních (přírodních) vín se snaží o co nejpřirozenější výrobu s minimálními zásahy do celého procesu výroby. Vše začíná již na vinohradu, kde se nepoužívají žádné chemické přípravky a růst révy by měl co nejlépe odrážet místní terroir. Narozdíl od BIO vín ale práce nekončí na vinici a to pravé vinařské umění přichází na řadu ve sklepě. Většina vín není sířena (nebo jen minimálně), většinou se nečiří ani nefiltruje. Každé víno je tak naprosto unikátní a jejich obliba celosvětově stoupá.

 

Milan Nestarec je nadšený vinař z Moravského Žižkova, který se věnuje produkci prvotřídních naturálních vín. Jeho práce je vysoce ceněna mezi všemi milovníky přírodních vín po celém světe. V prodeji je najdete například v New Yorku, Tokyu, Londýně, Singapuru, Paríži či Montrealu. Milan je také šlenem spolku Autentisté. Vinaři zde sdružení se řídí Chartou Autentistů, která stanovuje vlastní přísná pravidla pro pěstování vín, daleko převyšující běžnou kategorii BIO. Vína jsou převážně nečiřená, nesířená a nefiltrovaná.

Neobyčejná vína zasluhují i neobyčejné názvy. Ochutnat tak můžete Vidličky a nože, DANGER 380 VOLT, WTF, Podfuck, Miky-mauz nebo třeba Killer Thurgau :-)

„Jsme přesvědčeni, že přirozené metody pěstování révy vinné a zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Jedná se o řemeslo, které vyžaduje hluboký morální závazek. Není zde místo pro lež a každá chyba má důsledky, se kterými se následně musíme vypořádat. Tato práce nám dává pochopit, co je to příroda a pokud jí nebudeme naslouchat a respektovat ji, tak pracujeme sami proti sobě.“ - Milan Nestarec.

Všechna vína od Milana Nestarce najdete zde.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení