Medailové novinky od Volaříka

Vytvořeno06.09.2017
Medailové novinky od Volaříka

V naší nabídce nyní najdete zcela nová vína z oblíbeného Vinařství Volařík, které sbírá jedno prestižní ocenění za druhým.

Z jejich aktuální nabídky suchých vín Vám můžeme vřele doporučit Sauvignon, Levá klentnická 2016, s velkou zlatou medailí z Prague Wine Trophy a zlatem z Národní soutěže vín. Ryzlink rýnský z Ořechové hory 2016 pak vyhrál svoji kategorii na Oenoforu 2017. A do třetice doporučujeme vyzkoušet suché Rulandské bílé, Zimní vrch 2016, které na Prague Wine Trophy získalo zlato.

Z polosuchých vín doporučujeme Pálavu, Tramín červený nebo Sylvánské zelené, které získalo již 4 zlaté medaile.

Pokud máte rádi sladší vína, určitě vyzkoušejte netradiční Johanniter nebo Saphiru z řady Organic. Prověřenou klasikou je pak sladká Pálava, Výběr z bobulí 2014.

Absolutní novinkou v naší nabídce je Sekt Volařík. Je to příjemně ovocný sekt ze tří odrůd vyrobený tradiční metodou - druhotným kvašením v lahvi po dobu 26 měsíců. Chardonnay dodalo sektu plnost a kyselinu, Rulandské bílé chlebovinku a Sauvignon aromatiku a zvýraznění ovocnosti. Silně ovocný sekt doplňuje v závěru lehký minerál. O jeho kvalitách svědčí zlato Prague Wine Trophy a Národní soutěží vín.

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.

Doporučujeme Vám podívat na celou nabídku VInařství Volařík.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení