Malbec, Black label, 2016, Las Moras, 0.75 l

Malbec, Black label, 2016, Las Moras, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13552
Země Argentina
Oblast San Juan
Výrobce Las Moras
Odruda Malbec
Kategorie DO
Kolekce Black label
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Las Moras. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Velmi zajímavé víno, jehož hrozny odrůdy Malbec se ručně sbírají z 650 metrů nad mořem položeného údolí Tulum. Elegantně zakulacené víno má ovocný charakter s jemnými tóny koření. Na nose je cítit červené a černé ovoce s dotekem pepře. Barva je tmavě červená a vyzrálá z dubových sudů, kde víno leželo 15 měsíců před uložením do sklípku. Dlouze trvající chuť a dřevěné třísloviny zpříjemní zážitek.

Doporučujeme podávat k pečenému masu , zralým sýrům či jen tak samostatně. Vhodné je otevřít jej alespoň 30 minut před konzumací.

Ocenění:

  • James Suckling - 93/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Řada Black label

Vína z této řady byla vyrobena z těch nejlepších hroznů z vybraných tratí vinařství Las Moras.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Las Moras

Vinařství Finca Las Moras neboli "Moruše" najdeme v provincii San Juan v Argentině. Hlavní oblast pro pěstování vinné révy se nachází v Tulum Valley. Zdrojem vláhy pro hrozny je zde řeka San Juan, která pramení v nedalekých Andách. Voda z této řeky je zcela čistá, jelikož se ve skutečnosti jedná o tající sníh a led. Složení půdy je z vápencových úlomků s nízkou hladinou organických látek. Vinařství Las Moras obhospodařuje celkem 407 hektarů vinic. Ve vinařství nemusí používat pesticidy ani chemické produkty, jelikož zde mají extrémně suché počasí a jasné sluneční paprsky. Využívají kapénkový zavlažovací systém s vodou z And. Péči, kterou dostávají vinice je tedy naprosto přírodní a ekologická. Hrozny sbírají ručně a využívají moderní vinařské techniky. V okolí vinařství se nachází morušové stromy, které jsou typické pro tuto oblast. Poskytují nejen výborné ovoce, ale v horkých letních dnech poskytují také stín a v zimním období úkryt. Tradice praví, že pokud jsou morušové stromy zdravé a silné, bude sklizeň vína v daném roce výjimečná. Vinařství má výborné podmínky pro pěstování vinné révy. Daří se zde převážně odrůdám: Malbec, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Viogner, Bonarda, Rosé-Shiraz, Sauvignon Blanc a Chardonnay, které samozřejmě také najdete v sortimentu Finca Las Moras.