Kompletní řada Terroir a Organic, růžový šampion a další novinky od Volaříka

Vytvořeno09.05.2022
Kompletní řada Terroir a Organic, růžový šampion a další novinky od Volaříka

Začátkem května zařadilo vyhlášené mikulovské vinařství Volařík několik novinek, které máme už skladem a rádi se s Vámi podělíme.

 

Všichni příznivci mikulovských "Vlašáků" netrpělivě čekali, až bude v prodeji třetí a poslední trať z kolekce Terroir, tedy Ryzlink vlašský Kotelná. Enoložka Eliška si na něm dala opravdu záležet, takže do nabídky přišel až nyní - 6 měsíců po ostatních vínech řady Terroir. I díky práci ušlechtilé plísně Botrytis cinerea je víno velmi extraktivní, mohutné a příjemně minerální.

Všech šest vín z této kolekce ochutnáte v balíčku Terroir 2020. Kromě Vlašáků Vás čeká Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a suchá Pálava.

 

Další dobrou zprávou je, že k dispozi máme kompletní řadu vín Organic 2021. V té najdete tzv. PIWI či rezistentní odrůdy. To jsou odrůdy vinné révy, které jsou přirozeně odolné proti různým plísním a jejich pěstování tak může probíhat bez použití herbicidů v BIO režimu.

 

Řadu Organic tvoří polosuchý Hibernal, polosladká Saphira tradičně plná tónů sušeného ananasu a sladký Johanniter ve výběru z bobulí.

 

Skvělý úspěch zaznamela nová růžová vína. Suchá Frankovka rosé se stala vítězem kategorie na soutěži Jarovín rosé 2022 a získala také ocenění Prague Premium Gold na Prague Wine Trophy 2022. Polosuchý Merlot rosé má z Jarovín rosé stříbro.

 

Protože ročník 2021 dozrál dostatečně i na výrobu kvalitních sladkých vín, v nabídce tak letos nemůže chybět ani typick velmi sladká Pálava s 65,5 g zbytkového cukru.

 

Kompletní nabídku Vinařství Volařík najdete zde.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení