Fantastický Pinot noir, Müllerka a další novinky z Žernosek

Vytvořeno03.02.2020
Fantastický Pinot noir, Müllerka a další novinky z Žernosek

To, že v Čechách kolem Litoměřic vznikají jedna z nejlepších tuzemských vín, už určitě víte. Proto Vás jistě potěší, že jsme zajeli pro novou dávku vín z Žernoseckého vinařství.

Toto "Vinařství roku 2014" je vyhlášené především odůdou Müller Thurgau a Pinot Noir, ale skvělá jsou i všechna další vína, která zde vznikají pod dohledem legendárního Ing. Františka Kupsy.

Z aktuální nabídky doporučujeme vyzkoušet zmíněnou Müllerku ve dvou variantách. Pozdní sběr má nižší kyselinku a lehce vyšší cukr, takže působí velmi plným dojmem a harmonickou chutí. Kabinet má naopak nepatrně vyšší kyselinu a nižší cukr, což z něj dělá velmi svěží víno.

Mimořádnou parádou je pak aktuální šarže Pinot noir. Ročník 2018 přinesl krásně vyzrálé hrozny, ze kterých se podařilo udělat neskutečně plné víno plné typických třešní a lesních jahod. Víno navíc nezrálo v sudech, takže se zachovalo svoji typickou čistotou. Toto víno je připravené k okamžitému vychutnání, ale bude i skvěle zrát v lahvi mnoho dalších let.

Z dalších vín je k dispozici Ryzlink rýnský, Tramín či Johanniter. A v aktuálním výprodeji je posledních pár lahví Svatovavřineckého rosé.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení