Chenin blanc, Reserve 53, 2017, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l

Náš tip
Chenin blanc, Reserve 53, 2017, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14507
Podoblast Stellenbosch
Odruda Chenin blanc
Kategorie Reserva
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Stellenrust Wine Estate. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Hrozny pro toto víno jsou sklizeny z 52 let staré jediné vinice Chenin Blanc na svazích Bottelary Hills. Číslo umístěné nad etiketou lahve tudíž odkazuje na stáří vinice v roce ve kterém bylo vino vyrobeno. Toto špičkové víno je podáváno ve 1st class a Business Class Emirates Airlines.

Hrozny jsou sklizeny mezi 22 - 24 Ballingů a šťáva se nechá usadit bez enzymů v průběhu několika dní. Šťáva je pak přečerpána do dubových sudů, kde proběhne přirozená přírodní fermentace. Fermentace probíhá po dobu 6ti měsíců a poté je víno drženo na kvasných kalech po dobu dalších 3 měsíců. Doba zráni je 9 měsíců v dubových sudech: 90% Francouzský dub, 10% Maďarský dub.

Doporučujeme podávat k různým pokrmům od kachního konfitu s pomeranči po losos na špenátovém lůžku s bramborovým pyré.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2018 - šampion (92 b)
  • Veritas Wine 2018 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr4,8 g/l
Stellenrust Wine Estate

Vinařství Stellenrust bylo založeno roku 1928 a od té doby produkují jedny z nejkvalitnějších vín oblasti Stellenbosch, které může jižní Afrika nabídnout. Panství má rozlohu asi 400 hektarů z nichž je 200 hektarů osázeno révou a polovina přesahuje přes Zlatý trojúhelník oblasti Stellenbosch, mezinárodně uznávané pro některé z nejlepších červených vín v Jižní Africe. Druhá polovina se nachází vysoko v Bottelary Hills, které jsou známé pro své chladné podnebí a pozdní odpolední vánek z Kapského Města, který pečuje o vynikající bílá a červená vína. Stellenrust se může dnes pochlubit tím, že je jedním z největších rodinných vinařství v Jižní Africe, kde se z generace na generaci předávají vinařské dovednosti a dědictví jejich motta “Setkání dokonalosti s vinařstvím“ aplikovaného do každé lahve.

Vinařství Stellenrust bylo druhým nejúspěšnějším zahraničním vinařstvím na Prague Wine Trophy 2016 co do počtu získaných medailí.