Chenin blanc, Reserve 53, 2017, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l

Náš tip
Chenin blanc, Reserve 53, 2017, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14507
Podoblast Stellenbosch
Odruda Chenin blanc
Kategorie Reserva
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Uzávěr Korkový uzávěr
579 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 7 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Hrozny pro toto víno jsou sklizeny z 52 let staré jediné vinice Chenin Blanc na svazích Bottelary Hills. Číslo umístěné nad etiketou lahve tudíž odkazuje na stáří vinice v roce ve kterém bylo vino vyrobeno. Toto špičkové víno je podáváno ve 1st class a Business Class Emirates Airlines.

Hrozny jsou sklizeny mezi 22 - 24 Ballingů a šťáva se nechá usadit bez enzymů v průběhu několika dní. Šťáva je pak přečerpána do dubových sudů, kde proběhne přirozená přírodní fermentace. Fermentace probíhá po dobu 6ti měsíců a poté je víno drženo na kvasných kalech po dobu dalších 3 měsíců. Doba zráni je 9 měsíců v dubových sudech: 90% Francouzský dub, 10% Maďarský dub.

Doporučujeme podávat k různým pokrmům od kachního konfitu s pomeranči po losos na špenátovém lůžku s bramborovým pyré.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2018 - šampion (92 b)
  • Veritas Wine 2018 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr4,8 g/l
Stellenrust Wine Estate

Vinařství Stellenrust bylo založeno roku 1928 a od té doby produkují jedny z nejkvalitnějších vín oblasti Stellenbosch, které může jižní Afrika nabídnout. Panství má rozlohu asi 400 hektarů z nichž je 200 hektarů osázeno révou a polovina přesahuje přes Zlatý trojúhelník oblasti Stellenbosch, mezinárodně uznávané pro některé z nejlepších červených vín v Jižní Africe. Druhá polovina se nachází vysoko v Bottelary Hills, které jsou známé pro své chladné podnebí a pozdní odpolední vánek z Kapského Města, který pečuje o vynikající bílá a červená vína. Stellenrust se může dnes pochlubit tím, že je jedním z největších rodinných vinařství v Jižní Africe, kde se z generace na generaci předávají vinařské dovednosti a dědictví jejich motta “Setkání dokonalosti s vinařstvím“ aplikovaného do každé lahve.

Vinařství Stellenrust bylo druhým nejúspěšnějším zahraničním vinařstvím na Prague Wine Trophy 2016 co do počtu získaných medailí.