Müller Thurgau, Pozdní sběr, 2020, Moravíno, 0.75 l

Müller Thurgau, Pozdní sběr, 2020, Moravíno, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17094
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Moravíno
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Šarže 882
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Moravíno. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Barva je světle zlatá. Květinové aroma s jemnými muškátovými tóny. Chuť je ovocná s projevem bílých broskví a bezinkového sirupu.

Doporučujeme podávat k mořským plodům a krémovým dezertům.

Ocenění:

  • Salon vín 2022 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)

 

Doporučená teplota podávání: 11 - 13 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat do roku 2025.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Mikulov
Trať: Pod Svatým kopečkem II.
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny7,1 g/l
Zbytkový cukr4,6 g/l
Moravíno

Vinařství se sídlem ve Valticích, v hlavním městě vína, hospodaří na 27 ha vlastních vinic. Bílá vína jsou jemně aromatická s vůní květin, doplněná medolipových akcentem, který je dotvářen zráním vín v dubových sudech. Červená vína se vyznačují vůní po lesním ovoci a džemu. Vybrané partie vín zrají v barikových sudech. Sortiment doplňují vína Grand cuvée bílé a Grand cuvée červené, které výběrem vhodných odrůd a typu vín vytváří zajímavé kompozice a předčí svou komplexností i vína odrůdová. Vinařství bylo iniciátorem založení spolku VOC Valtice.