Zweigeltrebe, Pozdní sběr - barrique, 2012, Habánské sklepy, 0.75 l

Zweigeltrebe, Pozdní sběr - barrique, 2012, Habánské sklepy, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11886
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Odruda Zweigeltrebe
Kategorie Pozdní sběr - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 12132
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Habánské sklepy. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Vyšší rubínová barva s fialovými odlesky. Vůně je elegantní a bohatá, připomínající višně v čokoládě, v pozadí jemné stopy kouře, vanilky a koření. Chuť je bohatá, ovocně kořenitá s delším závěrem.

Doporučujeme podávat ke zralým sýrům, grilovaným masům, uzeným kachním prsíčkům, ale také k vysoké zvěřině.

Ocenění:

  • Salon vín 2016 - 100 nejlepších vín ČR - zlatá medaile

Obec: Velké Pavlovice
Trať: Trkmanska

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 2,7 g/l
Kyseliny: 5,3 g/l

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Doporučená doba zrání v lahvi je 2 - 4 roky.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Pavlovice
Trať: Trkmanska
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5,3 g/l
Zbytkový cukr2,7 g/l
Habánské sklepy

Před čtyřmi stoletími byly ve Velkých Bílovicích postaveny Habánské sklepy. Postavili je Habáni,reformní novokřtěnci - mírumilovní a pokrokově smýšlející lidi, šikovní řemeslníci, dobří stavitelé ale hlavně výborní vinaři. V ošetřování vína používali na tu dobu velmi moderní způsoby. Založili mnoho vinic a postavili mnoho vinných sklepů a velmi známá je i Habánská keramika. Habáni, zakladatelé Habánských sklepů byla skupina novokřtěných křesťanů, kteří museli opustit kolem roku 1545 po selských protestech proti vládnoucí šlechtě Švýcarsko, Rakousko a Německo a na Moravu se přistěhovali na pozvání Linharta z Lichtenštejna. Habánské sklepy byly založeny v roce 1614 a byla zde vyráběna unikátní vína s neopakovatelným charakterem. Čas pokročil, Habáni po roce 1622 byli donuceni opustit Moravu, ale pracovitost, odbornost zdejších vinařů, pečlivý dohled nad pěstováním révy a výrobou vína přetrvává dodnes. Díky tomu, vína vyráběná ve stejných místech, jako před čtyřmi staletími mají i dnes skutečný charakter, jsou to vína s duší, vína, která mají svou jedinečnost a kvalitu, jsou to vína pro opravdové znalce.