Zweigeltrebe, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l

-9 %
Zweigeltrebe, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13166
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Zweigeltrebe
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 4616
CNM 22
Uzávěr Šroubový uzávěr
185 Kč
169 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 8 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Plné extraktivní víno s typickou tmavě rubínovou barvou vás osloví příjemnou komplexní vůní drobného tmavého lesního ovoce, kde dominují ostružiny, hořké čokolády a třešní v čokoládě. V bohaté chuti se líbivé ostružinové tóny a hořká čokoláda snoubí s výraznou, avšak vyrovnanou tříslovinou s minerální dochutí. Příjemná kyselinka a kořenité aroma až do tabáku osloví všechny milovníky pozdních sběrů.

Doporučujeme podávat k pikantním úpravám hovězího masa, těstovin či jako zajímavý doplněk tavených a poloměkkých aromatických sýrů. Před lahvováním nebylo víno filtrováno, případný vinný kámen a jemný sediment neovlivňuje kvalitu vína.

 

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 6 - 8 let. Hrozny byly sbírány 22.10.2016.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hostěradice
Trať: Volné pole
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny4,6 g/l
Zbytkový cukr0,3 g/l
Bezcukernatý extrakt26 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.