Youngster Rosé, Naturální víno, 2020, Milan Nestarec, 0.75 l

Youngster Rosé, Naturální víno, 2020, Milan Nestarec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16072
Oblast Morava
Výrobce Milan Nestarec
Odruda Cuvée
Kategorie Naturální víno
Kolekce Mladé víno
Barva Růžové
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2020
Uzávěr Korunkový uzávěr
235 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Elektrizující náboj, obrovská chuť okouzlit - živý, vibrující doušek!

Mlaďoši Class of 2020 jsou moc hezký polaroid svého ročníku, který je z vinařského pohledu (paradoxně, v kontextu všeho ostatního, co se letos děje) “normální”. Studenější léto přineslo hroznům víc času na zrání a sklizeň později, než bylo zvykem v pár předchozích horkých letech, to znamená, že letošní vína budou výrazně aromatická, s nižším alkoholem a vysokou pitelností, přesně jak to máme rádi.

A co je vlastně v láhvi? Je to field blend, krédo letošního ročníku. Bläufrankish, Zweigelt, Pinot noir z vinice Slovanské. Aromatické víno plné jahod a ostružin.

 Nečiřeno, nefiltrováno, nesířeno. 100% naturální víno!

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Případný kal nebo sediment není vadou vína, ale přirozenou vlastností.

Autentisté - naturální vína

Nestarec je členem sdružení Autentistů, které v roce 2008 založil spisovatel a vinař Bogdan Trojak. Autentisté se koncentrují na přípravu vín „neinvazivními“, tradičními postupy. Jejich cílem je tvorba poctivých, přírodu respektujících vín, v nichž se naplno odráží duch vinařské krajiny zachycený osobitou rukou vnímavého vinaře. Skutečné víno by mělo být podle Autentistů hodnověrným nápojem získaným toliko z hroznů, bez nadbytečných technologických zásahů a přidávaných látek – selektovaných kvasinek, enzymů, taninů či čiřidel. Ve vinicích pak dodržují pravidla platná pro bioprodukci. Autentisté vnímají svoji práci jako poslání. Nejde pouze o podnikání – důležité je, aby někdo zachoval chuť tradičních vín a dal díky šetrným postupům vyniknout skutečnému terroiru. Všichni členové se musí řídit "Chartou Autentistů".

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol10,0 % obj
Milan Nestarec

Milan Nestarec je nadšený vinař z Moravského Žižkova, který se věnuje produkci prvotřídních naturálních vín. Jeho práce je vysoce ceněna mezi všemi milovníky zcela přírodních vín po celém světe. V prodeji je najdete například v New Yorku, Tokyu, Londýně, Singapuru, Paríži či Montrealu. Milan je také šlenem spolku Autentisté. Vinaři zde sdružení se řídí Chartou Autentistů, která stanovuje vlastní přísná pravidla pro pěstování vín, daleko převyšující běžnou kategorii BIO. Vína jsou převážně nečiřená, nesířená a nefiltrovaná.

„Jsme přesvědčeni, že přirozené metody pěstování révy vinné a zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Jedná se o řemeslo, které vyžaduje hluboký morální závazek. Není zde místo pro lež a každá chyba má důsledky, se kterými se následně musíme vypořádat. Tato práce nám dává pochopit, co je to příroda a pokud jí nebudeme naslouchat a respektovat ji, tak pracujeme sami proti sobě.“ - Milan Nestarec.