Vyzkoušejte biodynamická vína z Kutné Hory

Vytvořeno24.10.2023
Vyzkoušejte biodynamická vína z Kutné Hory

Rodinné vinařství Vinné sklepy Kutná Hora založil v roce 2002 pan Stanislav Rudolfský. V roce 2005 převzal řízení společnosti jeho syn Lukáš, který ji řídí dodnes. Společnými silami se pustili do obnovování zašlé slávy pěstování révy vinné na Kutnohorsku, jehož tradice sahá do 12. století. Nyní hospodaří na 80 hektarech půdy (40 hektarů vinic) a je to 2. největší vinařství v Čechách.

Celý statek je certifikován značkou BIO a jako jediné vinařství v České republice i na Slovensku je držitelem prestižní biodynamické certifikace DEMETER.

 

Do nabídky jsme vybrali 6 vín napříč produkcí vinařství, která koupíte také všechna najednou v degustačním balíčku se slevou 10 %.

Z klasických vín určitě ochutnejte minerální Ryzlink rýnský 2021, polosladký Cabernet Blanc se zlatem z Národní soutěže vín nebo "základní" Müllerku.

Tradiční českou odrůdou je již od Karla IV. Rulandské modré. V ročníku 2021 je to víno plné čokolády, brusinek, mandlí a lesních plodů s jemnou tříslovinou.

 

A na závěr doporučujeme i dvě speciální vína.

 

Karlův Punk Rulandské šedé, je divoké, lehce šumivé víno vyrobené metodou PET-NAT, při které víno dokváší v lahvi. Na etiketě najdete knížete Schwarzenberga, spolumajitele vinařství.

Lucky"s Punk Kvevri je oranžové, spontánně fermentované a nefiltrované víno, které zrálo 9 měsíců v hliněných Kvevri nádobách a dalších 9 měsíců v dubových sudech.


V detailech vín na e-shopu klikněte na odkaz a přehrajte si další povídání o vínech.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení