Višňové víno, Ovocné víno, 2015, Château Lednice, 0.75 l

Náš tip
Višňové víno, Ovocné víno, 2015, Château Lednice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13151
Oblast Morava
Výrobce Château Lednice
Odruda Višňové
Kategorie Ovocné víno
Barva Červené
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže L1599/4
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno z višní ze sadů Mendelovy univerzity. Specialita Vinařství Château Lednice. Osobité víno vyrobené vinařskou technologií zkušenými technology a sklepmistry. Rarita, která potěší každého a odborníky překvapí.

Tmavá červená barva i výrazná vůně zralých višní svědčí o vyzrálosti suroviny, která byla použita na výrobu tohoto ovocného vína. Harmonicky sladěný vyšší zbytkový cukr s jemnou kyselinou a nižším alkoholem doplňují plnost a bohatost chuti, připomínající chuť pečeného vánočního cukroví.

Ovocné višňové víno je vhodným doplňkem k roládám z piškotového těsta, plněným ovocnou marmeládou nebo máslovým krémem.

 

Ocenění:

  • Země Živitelka 2013 - Hlavní cena - Zlatý klas
  • Potravinářský výrobek Jihomoravského kraje 2014
  • Nositel titulu "ZLATÁ chuť Jižní Moravy"
  • Víno & Delikatesy - zlatý pohár

 

Doporučená teplota podávání: 12 - 14 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vhodné spotřebovat do 2 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny5,1 g/l
Zbytkový cukr33 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.