Viognier, La Forge Estate, IGP Réserve, 2017, Paul Mas, 0.75 l

Viognier, La Forge Estate, IGP Réserve, 2017, Paul Mas, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15077
Země Francie
Výrobce Paul Mas
Odruda Viognier
Kategorie IGP Réserve
Kolekce La Forge Estate
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Paul Mas. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Tento Viognier pochází z vinic položených v oblastech Pézenas a Limoux, na kterých vinná réva v odrůdě Viognier roste již 16 let. Sklizeň nabízí cíleně nízkou produkci (50 hl na hektar). Toto bílé suché víno s vynikajícím charakterem a elegancí provází jasná zlatavá barva se slámově žlutými odlesky a velmi elegantní aroma s podílem sušeného ovoce, broskve a květin se špetkou akátového medu. Vliv zrání v dubových sudech vnáší do chuti plnost, bohatost, svěžest a měkkost s velmi dlouhým zakončením.

Doporučujeme podávat k mořským plodům a pokrmům z ryb, bílým masům, modrým sýrům, ovocným koláčům a zákuskům. Výborné rovněž samotné.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu až 5-ti let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: 1.440
Alkohol13,5 % obj
Paul Mas

Paul Mas najdeme ve vesničce Conas, nedaleko města Pézenas, v oblasti Languedoc-Roussillon ve Francii. Je to rodinné vinařství, které bylo založeno v roce 1892, kdy August Mas koupil první vinici. Od roku 1934 pokračuje Raymond Mas. Od roku 1954 Maxime Mas se svým bratrem. V současné době vede vinařství Jean-Claude Mas. Rozloha jejich vinic je dnes 320 ha. Dalších 800 ha mají nasmlouvaných. Pracují s více jak 30 různými odrůdami. Jejich vína dováží do více než 45 zemí. Získávají ocenění na mnoha prestižních zahraničních soutěžích.