Viognier, La Forge Estate, IGP Réserve, 2017, Paul Mas, 0.75 l

-6 %
Viognier, La Forge Estate, IGP Réserve, 2017, Paul Mas, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15077
Země Francie
Výrobce Paul Mas
Odruda Viognier
Kategorie IGP Réserve
Kolekce La Forge Estate
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
225 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 13 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Tento Viognier pochází z vinic položených v oblastech Pézenas a Limoux, na kterých vinná réva v odrůdě Viognier roste již 16 let. Sklizeň nabízí cíleně nízkou produkci (50 hl na hektar). Toto bílé suché víno s vynikajícím charakterem a elegancí provází jasná zlatavá barva se slámově žlutými odlesky a velmi elegantní aroma s podílem sušeného ovoce, broskve a květin se špetkou akátového medu. Vliv zrání v dubových sudech vnáší do chuti plnost, bohatost, svěžest a měkkost s velmi dlouhým zakončením.

Doporučujeme podávat k mořským plodům a pokrmům z ryb, bílým masům, modrým sýrům, ovocným koláčům a zákuskům. Výborné rovněž samotné.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu až 5-ti let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: 1.440
Alkohol13,5 % obj
Paul Mas

Paul Mas najdeme ve vesničce Conas, nedaleko města Pézenas, v oblasti Languedoc-Roussillon ve Francii. Je to rodinné vinařství, které bylo založeno v roce 1892, kdy August Mas koupil první vinici. Od roku 1934 pokračuje Raymond Mas. Od roku 1954 Maxime Mas se svým bratrem. V současné době vede vinařství Jean-Claude Mas. Rozloha jejich vinic je dnes 320 ha. Dalších 800 ha mají nasmlouvaných. Pracují s více jak 30 různými odrůdami. Jejich vína dováží do více než 45 zemí. Získávají ocenění na mnoha prestižních zahraničních soutěžích.