Veltlínské zelené, Zemské, 2015, Vinařství Fučík, 0.75 l

Veltlínské zelené, Zemské, 2015, Vinařství Fučík, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12401
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Zemské
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 1512
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Fučík. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Barva vína je elegantní, zelenkavě žlutá. Vůně je intenzivní, typicky kořenitá s tóny bílého prepře, jemně hořkých mandlí a květu vanilky. Vyvážená chuť s příjemnou kyselinkou a ovocnými tóny harmonizuje s typickou veltlínovou kořenitostí.

Doporučujeme podávat ke studeným masům, vyzrálému hovězímu nebo k candátovi.


Ocenění:

  • AWC Vienna 2016 - stříbrná medaile
  • Pardubický festival vína 2016 - stříbrná medaile

Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 1,9 g/l
Kyseliny: 5,0 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 10 - 14 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu až 6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny5 g/l
Zbytkový cukr1,9 g/l
Vinařství Fučík

Vinařství Fučík je rodinné vinařství z Mikulova. Zemědělská a vinařská tradice rodiny Fučíků sahá až do 19. století a vyznačovala se vždy důrazem na kvalitu a produkci těch nejlepších vín. Toto vinařství produkuje přírodní a originální vína vysoké kvality, v nichž najdete terroir, ve kterém byly hrozny zrozeny. Jak sami říkají "Jiná vína dělat nechceme, neděláme a dělat nebudeme.". Kvalita vína je pro ně na prvním místě a upřednostňují ji před kvantitou.